Федерація роботодавців України закликала не підвищувати тарифу на транспортування газу
11 години ago admin 0
Федерація роботодавців України стверджує, що підвищення тарифу на транспортування газу матиме катастрофічні наслідки для економіки й спричинить хвилю звільнень. Про це йдеться в листі федерації до голови НКРЕКП Юрія Власенка, повідомило “РБК-Україна”.
За інформацією ФРУ, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила проєкт, який передбачає підвищення тарифу на транспортування газу на 305%. ФРУ надіслала голові НКРЕКП Юрієві Власенку лист, у якому стверджує, що формування тарифу “Оператором ГТС” є непрозорим, і закликала провести аудит компанії, щоб оптимізувати тарифи й не допустити їхнього зростання.
“Федерація вважає зростання тарифу на 305% необґрунтованим і небезпечним для української економіки. Додатковий фінансовий тягар на бізнес під час війни може призвести до катастрофічних наслідків для національної економіки: падіння виробництва (у тому числі стратегічно важливого для оборонного сектору); значного зниження податкових надходжень, падіння валютних надходжень і масових скорочень працівників (із подальшими соціально-економічними наслідками)”, – наголосили у ФРУ.
У своєму листі федерація звернула увагу на те, що регулятор не надав детальних розрахунків, які б підтверджували доцільність і аргументованість запропонованого зростання тарифу.
“З метою забезпечення прозорості процесу вкрай важливо представити розгорнуті розрахунки з постатейною деталізацією витрат “Оператора ГТС України”, аналогічно до структури тарифів на послуги з передачі електроенергії. Відсутність деталізації витрат робить неможливим проведення повноцінного обговорення й ускладнює врахування позицій зацікавлених сторін”, – ідеться в листі.
На думку ФРУ, оптимізація витрат на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб, а також аудит компанії для виявлення й усунення збиткових операцій дадуть змогу втримати тариф на транспортування газу на нинішньому рівні.
“Важливо провести аудит інфраструктури “Оператора ГТС України” для виявлення об’єктів із низькою ефективністю або тих, що не генерують прибутку. Це дозволить розробити план їх поступового виведення з експлуатації, зменшити витрати на утримання та сприяти стабілізації тарифів на рівні не вище ніж 124,16 грн за 1 тис. м³”, – стверджують автори листа.
Джерело @
РБК-Україна