Кабмін затвердив політику державної власності: що вона передбачає

2 дні ago admin 0


Уряд затвердив політику державної власності, яка спрямована на покращення управління державними активами та залучення інвестицій.

Мінекономіки роз’яснило, що документ є ключовим для впровадження норм Закону № 3587-IX, що вдосконалює корпоративне управління, та враховує принципи ОЕСР.

Міністерство поінформувало, що розробляло політику впродовж останніх дев’яти місяців після ухвалення зазначеного Закону.

«Політика держвласності визначає роль держави в управлінні держкомпаніями, окреслює, які компанії є стратегічними для країни та які завдання вони повинні виконувати, а також запроваджує високі стандарти корпоративного управління в державному секторі економіки, – розповіла Перша віце-прем’єр-міністерка – Міністерка економіки Юлія Свириденко. – Разом з цим документом вперше в Україні запроваджується чітка та прозора політика винагороди для керівників та членів наглядових рад держкомпаній, а також – дивідендна політика. Ці заходи дозволять підвищити ефективність управління державними активами та залучити інвестиції в економіку».

Політика державної власності передбачає:

  • чітке визначення, в яких секторах економіки держава повинна зберігати свою присутність;

  • оптимізацію портфеля державних активів. Йдеться про приватизацію чи ліквідацію підприємств, які не є стратегічно важливими для держави;

  • впровадження сучасних стандартів корпоративного управління на основі принципів ОЕСР, що, серед іншого, передбачає створення незалежних наглядових рад;

  • критерії обов’язковості утворення наглядових рад;

  • плани щодо підвищення ефективності, збереження і підвищення вартості активів;

  • правила звітності та визначення цілей діяльності держкомпаній;

  • правила організації управління, розподілу функцій і повноважень між органами держави та компаній.

Ухвалення політики держвласності є одним із індикаторів «Плану України для Ukraine Facility» та маяком меморандуму з МВФ.

У Мінекономіки поінформували, що після ухвалення політики держвласності наступними кроками буде проведення тріажу – визначення та поділ компаній на ті, що залишаються у державні власності, і такі, що будуть приватизовані чи ліквідовані.

Також відбуватиметься формування наглядових рад у держкомпаніях, які підпадають під критерії, та робота над розмежуванням спеціальних обов’язків держкомпаній.

Джерело @

Liga.Zakon