Ситуація в Україні потребує підвищення і військового збору, і ПДВ – Гетманцев
2 місяці ago admin 0
Вирішенням проблеми збору коштів, яких бракує на армію, є підвищення і військового збору, і податку на додану вартість (ПДВ), заявив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на форумі “Бізнес і війна”, організованому NV у Києві в середу.
“Коли держава приходить до людей і каже: мені не вистачає на армію ось стільки, будь ласка, давайте кожен із нас скинеться на цю святу мету, і потрібно швидко, для цього є тільки дві відповіді на сьогодні – це військовий збір і ПДВ”, – сказав він.
“Тільки два ці потужні податки здатні швидко зібрати гроші в бюджет з усіх платників рівно”, – додав він.
Гетманцев вважає, що запровадження податків на розкіш малоефективне. “Коли ми починаємо визначати вичерпний перелік предметів розкоші, ми ніколи не можемо ні з ким домовитися”, – зазначив, зокрема, голова комітету.
Він додав, що критику викликали й запропоновані ставки на окремі товари. “Чому ювелірка мала платити 30%, за автомобілі – 15%, а за квартири та банківське золото – 5%. Ніякої не було аргументації. І, справді, її, напевно, не може бути”, – зазначив Гетманцев.
За його словами, третім аргументом проти цих податків був їхній невеликий фіскальний ефект: “Ми отримуємо досить велику групу незадоволених і фіскальний ефект у розмірі трьох-чотирьох мільярдів від запровадження будь-якого з цих видів податків”.
Як вважає голова комітету, підвищення військового збору і ПДВ – це справедливий підхід.
“Аргумент про те, що військовий податок платить тільки білий бізнес, який платить білі зарплати, а ті, хто платить у конвертах, не платять податків, – це правда абсолютно, але це стосується будь-яких податків, абсолютно всіх податків. Тому жодних 100% аргументів на користь або військового збору, або ПДВ немає”, – наголосив Гетманцев.
Як повідомлялося, Верховна Рада 17 вересня 2024 року ухвалила в першому читанні доопрацьований ресурсний законопроєкт №11416-д про підвищення з 1 жовтня військового збору з 1,5% до 5%. Як передбачається, завдяки включенню до законопроєкту норми про підвищення до 50% податку на прибуток банків і підтримці її Мінфіном запропоновані податкові ініціативи принесуть до держбюджету-2024 58 млрд грн, а до держбюджету-2025 – 137 млрд грн.
Законопроєкт уже розкритикували Європейська Бізнес Асоціація, Американська торговельна палата в Україні (AmCham), Спілка українських підприємців, Федерація роботодавців України, Незалежна асоціація банків України (НАБУ), а також Форум провідних міжнародних фінансових установ (FLIFI).
Низка організацій, розуміючи необхідність збільшення доходів держбюджету для фінансування оборони, закликали утриматися від підвищення військового збору, оскільки він ударить тільки по “білому” бізнесу, і розглянути можливість підвищення ПДВ.
Джерело @
Інтерфакс-Україна