Світове виробництво зернових може досягти у 2024 році історичного максимуму

4 місяці ago admin 0


У червні світові ціни на продовольчі товари не змінилися, оскільки зростання міжнародних котирувань на рослинні олії, цукор і молочні продукти компенсувало зниження цін на зернові, пише SEEDS

Інформацію про це оприлюднили Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО). ФАО також оновила свій прогноз світового виробництва зернових у 2024 році, який тепер становить 2 854 мільйони тонн, що є новим історичним максимумом.

Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на набір продовольчих товарів, якими торгують на світовому ринку, в червні склав 120,6 пунктів, що збігається з переглянутим показником за травень.

Наразі індекс на 2,5% нижчий, ніж роком раніше, і на 24,8% нижчий за піковий показник, зафіксований у березні 2022 року. 

Індекс цін ФАО на зернові в червні знизився на 3,0% порівняно з травнем, причому котирування на фуражне зерно, пшеницю і рис знизилися, частково завдяки поліпшенню виробничих перспектив в основних країнах-експортерах.

В короткому огляді попиту та пропозиції зернових підвищені показники пояснюються кращими прогнозами врожаю кукурудзи в Аргентині та Бразилії, а також в Туреччині та Україні, що компенсує погіршення ситуації в Індонезії, Пакистані та кількох країнах Південної Африки. Прогноз виробництва пшениці також було підвищено завдяки кращим перспективам в Азії, зокрема в Пакистані, який має випередити очікуване зниження в Російській Федерації через погані погодні умови в основних регіонах вирощування пшениці на початку сезону. Світове виробництво рису, за прогнозом, сягне рекордних 535,1 мільйонів тонн.

Прогнозується, що загальне світове споживання зернових у 2024/25 році зросте до 2 856 мільйонів тонн, що на 0,5% більше, ніж у попередньому році, за рахунок рису та фуражних зернових. 

Прогнозується, що світові запаси зернових зростуть на 1,3% у 2025 році, в результаті чого співвідношення світових запасів зернових до споживання у 2024/25 році майже не зміниться і становитиме 30,8%.

Прогноз ФАО щодо міжнародної торгівлі загальним обсягом зернових залишається незмінним – 481 мільйон тонн, що на 3% менше, ніж у 2023/24 році.

Джерело @

SEEDS