Щодо дати визначення доходу фізичною особою – підприємцем при здійсненні розрахунків за допомогою POS-терміналів
6 місяців ago admin 0
У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області повідомляють, що статтею 292 Податкового кодексу України встановлено порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої-третьої груп.
Так, датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є списання кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності.
Закон України від 06.07.1995 № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями визначає правові засади застосування РРО та ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а його дія поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі.
Зокрема передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Отже, Законом № 265 ототожнюються правила застосування РРО/ПРРО як для готівкових так і безготівкових розрахунків, здійснених за допомогою електронних платіжних систем (зокрема, через POS – термінали), що проводяться суб’єктами господарювання всіх форм власності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Тобто, операції здійснені з використанням POS – терміналу у безготівковій формі, потребують застосування РРО або ПРРО у встановленому Законом № 265 Порядку.
Підтвердженням факту продажу товарів та отримання коштів у разі використання РРО/ПРРО є розрахунковий документ, зокрема касовий чек.
Враховуючи викладене, у разі здійснення розрахунків суб’єктами господарювання – фізичними особами – підприємцями за допомогою POS – терміналу з видачею фіскального (касового) чека, датою отримання доходу з метою його оподаткування є дата, зазначена у фіскальному (касовому) чеку.
ДПС у Закарпатській області