До кінця 2023 року понад половину українців опиняться за межею бідності, – Світовий банк

1 рік ago admin 0

За підсумками 2022 року в Україні проживало у бідності чверть населення. Однак якщо війна затягнеться на весь нинішній рік, то до кінця 2023 року понад половину українців опиняться або на межі, або за межею бідності.

Такий прогноз надає Світовий банк на основі аналізу поточних доходів українців.

За рік війни кількість бідних людей у нашій країні зросла вдесятеро, стверджує Світовий банк. Фактично до закінчення 2022 року чверть населення України опинилася за межею бідності.

Одними із найбільш соціально вразливих виявилися пенсіонери. Незважаючи на те, що середня пенсії в країні за 2022 рік зросла на 16% (з 3991,53 грн до 4539,36 грн), більшість українських пенсіонерів отримують виплати, нижчі від середнього розміру пенсії. Та й цей середній розмір нині еквівалентний лише 124 доларам.

З таким доходом пенсіонер може дозволити собі витрачати лише 4 долари на день або 147 гривень. А громадяни, які отримують мінімальну пенсію (2093 грн або 57 доларів), можуть собі дозволити витрачати лише 1,9 долара або 70 гривень. Причому до цієї суми має увійти не лише їжа, але й частина плати за комуналку (решту покриє субсидія), оплата ліків та лікування та купівля хоча б елементарних засобів гігієни. При цьому за умовчанням мається на увазі, що одяг і взуття пенсіонер доношуватиме ті, що залишилися.

Не набагато кращий стан справ і серед осіб працездатного віку. За 2022 рік Україна втратила близько 3 мільйонів робочих місць, а ринок праці значно скоротився. Тому багато українців працездатного віку зараз живуть ще гірше, ніж пенсіонери, які мають хоч якийсь гарантований дохід.

Згідно з міжнародними стандартами, бідними вважаються люди, яким доводиться виживати на суму нижче 5,5 долара (200 грн) на день. Виходить, що, наприклад, сім’я із трьох осіб, яка живе на 600 гривень на день, живе на межі бідності. Тобто, щоб не потрапити за межу бідності, місячний дохід такої родини має становити щонайменше 18 тисяч гривень. Далеко не кожен український “осередок суспільства” із трьох осіб сьогодні має такий дохід.

Звичайно, якщо війна триватиме, бідність в Україні лише посилиться. Аналітики Світового банку прогнозують, що до кінця року за межею бідності опиниться 55% населення нашої країни.

Джерело @
Today.ua