В Україні заснували кластер із вирощування технічних конопель
2 роки ago admin 0
У Житомирській області заснували кластер із вирощування технічних конопель Ma’rijanni Hemp Indaustrial Park. Про це повідомив колишній мер Глухова та власник бренду здорового харчування «Десналенд» Мішель Терещенко, пише Forbes.
- Рішення про створення кластера ухвалили на зустрічі начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка, його заступників та голови Хорошівської громади Володимира Столярчука.
- Проєкт передбачає перетворення старого льонозаводу в селі Рижани на сучасний кластер із вирощування та переробки технічних конопель.
- Терещенко вважає, що проєкт створить альтернативу постачанню з Китаю й дозволить відродити традицію текстильної коноплі в Житомирі та Європі.
- Навколо заводу з дефібрації буде створено індустріальний парк для всіх українських підприємців, які хочуть приїхати і працювати на конопляних продуктах на місці, будучи впевненими в хорошому забезпеченні основною сировиною, наголосив Терещенко.
Ключова цитата
«Малі та великі компанії у сфері текстилю, упаковки та біологічно розкладаних рушників, якісного паперу, ізоляційних та будівельних матеріалів, нетканих матраців, агроволокна або пелет із біомаси очікуються та вітаються. 13 лютого залишиться ювілейною датою створення найбільшої в Європі плантації промислових конопель, яка, отже, буде в Україні», – сказав Мішель Терещенко.
Контекст
Технічні коноплі на сьогодні вирощуються в понад 30 країнах світу. У загальномасштабному ринку виробництва сировини та виготовлення продукції близько 75% займають країни Азії. Сумарні посівні площі Європи займають 15% частки світового виробництва.
Український ринок виробництва технічних конопель є дуже невеликим та зарегульованим. Щороку засівається лише від 2000 га до 4000 га земель.
У цілому розвиток галузі технічних конопель в Україні, як і у світі, перш за все залежить від законодавства, що регулює ринок та ставить високі обмежувальні заходи до виробників у вигляді ліцензій та квот, а також обмежує обіг такої продукції.
За даними Мінекономіки, на сьогодні ліцензії на здійснення господарської діяльності у цій сфері мають лише 62 субʼєкти господарювання. У 2020 році лише 38 із них посіяли або мали намір посіяти цю культуру.
Агровиробники, які вирощують звичайну сільськогосподарську культуру, втрачають великі прибутки, обсяг яких може складати до $100 000 за гектар. При тому що світовий ринок технічних конопель оцінюється експертами в понад $4 млрд, має високий потенціал для розвитку та є інвестиційно привабливим.
Джерело @
bizagro.com.ua