Майже по всій території України чергова повітряна тривога, а системи NASAMS ще тільки прямують в Україну
2 роки ago admin 0
Станом на 9:12 26 жовтня 2022 року, повітряна тривога оголошена в Житомирській, Вінницькій, Київській, Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Херсонській Харківській, Луганській, Донецькій, Запорізькій областях. Без тривоги 8 областей заходу України, також нема повітряної тривоги в окупованому Криму.
Напередодні росіяни завдали ракетний удар по Дніпру який стався у вівторок, о 21:35. За повідомленням мера Дніпра – Філатова, ракета убила двох людей та ще чотирьох поранила.
За уточненою інформацією від голови ОВА Валентина Резніченка, четверо людей – поранені. Це двоє жінок і двоє чоловіків, з них троє перебувають у важкому стані.
Щодо двох загиблих, то одна людина загинула в автомобілі, інша – на автомийці, що знаходиться поруч із місцем влучання уламків – АЗС.
Відомо, що російські військові запускали свої ракети по Дніпру, але уламки снаряда впали на місцеву АЗС. Унаслідок чого виникла пожежа, яку ліквідували.
Значно допомогли б і посилили б українське ППО системи NASAMS, за повідомленнями ЗМІ їх вже передали уряду США для України.
Зокрема, повідомляється, що компанія Raytheon Technologies передала дві системи протиповітряної оборони NASAMS уряду США. Незабаром вони будуть в Україні, пише Lesnouvelles.live.
Про це повідомив гендиректор компанії-виробника ЗРК Raytheon Technologies Грег Хейєс. Таким чином, в Україні ще більше зміцниться протиповітряна оборона.
Ми щойно поставили два комплекси NASAMS. Ми передали два комплекси уряду США кілька тижнів тому. Вже сьогодні йде їхнє розгортання в Україні,
– заявив глава компанії.
За словами Хейєса, NASAMS – це система протиповітряної оборони малої дальності, і вона може стріляти вдосконаленою ракетою класу “повітря – повітря” середньої дальності.
“Може збивати все в небі: від безпілотників до балістичних ракет та винищувачів”, – наголосив він.
Крім того, Хейєс заявив, що наразі регулярно ведуться переговори про постачання Україні систем ППО Patriot. Але остаточне рішення залишається за Білим домом.
Варто знати, що Patriot розрахований на застосування у складі дивізіону. Тобто одному протиракетному дивізіону потрібен один комплект Patriot – це 9 батарей по 4 пускових установки, тобто 36 пускових установок. Такий комплект одного дивізіону може коштувати до 9 мільярдів доларів, а мінімальна його вартість – 7 мільярдів.
Натомість NASAMS – більш сучасні системи. Одна батарея коштує близько 30 мільйонів доларів, а комплект з 6 батарей – орієнтовно 180 мільйонів. Ця сума суттєво відрізняється від вартості Patriot.