Перед початком купального сезону нагадуємо: обережність на воді збереже вам здоров’я та життя!

5 років ago admin 0

Купальний сезон ще не розпочався, а закарпатські рятувальники вже фіксують збільшення загиблих на водних об’єктах краю. На сьогодні зареєстровано 11 випадків, що майже вдвічі більше ніж за аналогічний період минулого 2019 року (6 потопельників). Такий ріст трагічних випадків на воді (лише впродовж квітня-травня потонуло троє осіб) викликає неабияке занепокоєння рятувальників.

З огляду на це рятувальники Закарпаття звертаються до всіх громадян з турботою та проханням: відпочиваючи, дотримуйтеся заходів безпеки. Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей, не нехтуйте застереженнями. Пам’ятайте, що від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо.

 Як діяти правильно?

Не жартуйте на воді. Не підпливайте під тих, хто купається. Не хапайте їх за ноги. Не «топіть». Без потреби не кличте на допомогу і т. ін.

 На воді – діти

Купання дітей має відбуватися тільки під наглядом дорослих, які добре вміють плавати. Вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків. Навчити плавати свою дитину – обов’язок батьків такий самий, як навчити її переходити вулицю.

Впевнено триматися на воді можна навчити за 5—7 днів, і це  вже перший крок до безпеки: діти тонуть не тільки в ставках і річках, але й у бочках із водою, в домашніх ваннах, залишені батьками, дорослими “буквально на одну хвилинку”.

Не лишайте  біля води малят. Вони можуть оступитися і впасти, захлинутися водою або потрапити в яму.

Чому це може статись?

Порушення правил безпеки залишаються головною причиною загибелі людей на воді. Утім, називають й іншу причину смерті на воді: спочатку самовпевненість, а потім страх, Причому відомо, що від того, і від іншого часто рятують знання.

 У плавця починає судомити ногу

Знаючи, що це звичайна ситуація, ви повинні на секунду зануритися з головою у воду і, випроставши ногу, сильно рукою потягнути на себе стопу за великий палець.

Якщо не знати цього прийому, легко злякатися і, втрачаючи сили та збиваючи дихання, намагатися пливти до берега, а там уже – як поталанить.

 Не лише пливти, а й по ходу відпочивати

До речі, одночасно з умінням плавати необхідно навчитися і відпочивати у воді.

Перший спосіб – лежачи на спині. Спокійно випростати руки і ноги, заплющити очі, лягти головою на воду і розслабитися, лише злегка допомагаючи собі утриматися в горизонтальному положенні. Набрати в легені повітря, затримати, повільно видихнути.

Другий спосіб – зіщулившись “поплавцем”.  Вдихнути, зануритися у воду, обійняти коліна руками і притиснути їх до тіла, стримуючи видих (але не напружуючись), повільно видихати у воду, а потім – знову швидкий вдих над водою і знову “поплавець”.

Якщо ви змерзли, треба робити нерухому (статичну) гімнастику, по черзі напружуючи руки і ноги.

Отже, після відпочинку слід знову плисти до берега. І знову відпочивати.

Але в жодному разі не витрачати енергії на страх, принаймні порадьте собі подумки, що боятися вже пізно – треба тільки діяти.

Той, хто вміє пропливти десять метрів, пропливе і сто, якщо відпочиватиме.

Не забуваймо: людське тіло легше за воду.          

У ДСНС України у Закарпатській області   

інфографіка перероблена поведінка на воді.jpg