Держлісагентство вживає низку заходів для запобігання виникненню лісових пожеж

6 років ago admin 0

Основними причинами виникнення пожеж є порушення населенням правил пожежної безпеки в лісах, випалювання сухої рослинності та недотримання заходів пожежної безпеки при виконанні робіт.

Офіційно пожежонебезпечний період розпочинається з 1 квітня, проте, як і в попередні роки, він почався на місяць раніше.

Слід відмітити, що сонячна погода, підвищення температури повітря в кінці лютого – на початку березня, наявність та випалювання сухої рослинності на інших землях вже створили сприятливі умови для розповсюдження вогню на лісові масиви.

Станом на 11.04.2019 у лісах Держлісагентства уже ліквідовано 166 лісових пожеж на площі 382,6 га, з них три великі:

– 19 березня вогнем знищено 670 га очерету та 63,7 га лісової підстилки у ДП «Ізмаїльський лісгосп» Одеського облуправління;

– 7 квітня пожежа в Косачівському лісництві ДП «Остерський лісгосп» Чернігівського облуправління знищила 65,4 га території Межиріченського регіонального ландшафтного парку;

– 8 квітня пожежа в Остерському лісництві ДП «Остерський лісгосп» Чернігівського облуправління знищила 15,5 га лісу, в тому числі 1 га верхової.

До ліквідації пожеж в Одеській та Чернігівській області були залучені значні сили підприємств та ДСНС, в тому числі авіація – пожежний літак АН-32П та Мі-8 з водозливним пристроєм.

З метою запобігання виникненню лісових пожеж з початку 2019 року в лісах* влаштовано 115 км протипожежних розривів та 8,1 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 17,7 тис. км. Перекрито 9,5 тис. позапланових доріг. У лісових масивах вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення виставлено 7,8 тис. аншлагів, бігбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику. У засобах масової інформації оприлюднено 652 виступів і звернень щодо дотримання вимог пожежної безпеки в лісах. Проведено близько 2,6 тис. рейдів щодо дотримання протипожежних вимог у лісовому фонді. До адміністративної відповідальності притягнуто 85 порушників, яких оштрафовано на загальну суму 11,5 тис. гривень.

Хочемо повідомити, що загалом охорону лісів* від пожеж забезпечують 307 державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, у складі яких функціонує понад 1,7 тис. лісництв та 273  лісових пожежних станцій. Чисельність відомчої пожежної охорони складає 11,8 тис. осіб, в тому числі постійних – понад 1 тис. осіб та 10 тис. осіб добровільно-пожежних дружин.

На оснащенні знаходиться 644 пожежних автомобілів, 467 лісопожежних модулів та пристосованої для гасіння техніки, біля 2 тис. тракторів з ґрунтообробним обладнанням, понад 1 тис. мотопомп, 8,9 тис. ранцевих лісових обприскувачів та інші технічні засоби. Відомча пожежна охорона, основою якої є лісові пожежні станції, підтримується в робочому стані, хоча зношеність протипожежної техніки є значною (70% її має вік понад 30 та 40 років, це в основному пожежні автомобілі на шасі ГАЗ-66 та ЗіЛ-131).

У лісах* створена мережа із 502 пожежно-спостережних веж, з них 337 – обладнано сучасними телевізійними системами спостереження для оперативного виявлення лісових пожеж.

Окрім того, варто зазначити, що з 2016 року кошти з державного бюджету на охорону і захист лісів не виділялись. Працівники державної лісової охорони лісогосподарських підприємств південних і східних областей України вже три роки не отримують у повних обсягах заробітної плати. На сьогодні звільнилося більше 2 тис. висококваліфікованих спеціалістів лісової галузі. Інші фахівці працюють за скороченою тривалістю робочого часу. Особливо турбує відсутність водіїв та кваліфікованих пожежних бійців, що не дає змогу своєчасно виявити та ліквідувати загоряння в лісових масивах.

У 2019 році відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» Держлісагентству збільшено видатки за спеціальним фондом на 288 млн грн за програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді», в тому числі на здійснення наземної охорони лісів від пожеж 46,8 млн гривень.

Нагадаємо, що за результатами колегії Держлісагентства, яка відбулася 28.03.2019, було доручено начальникам облуправлінь вжити низку заходів щодо забезпечення всього комплексу першочергових профілактичних і попереджувальних заходів стосовно пожежонебезпечного періоду.

*Інформація надана по лісам, які входять до сфери управління Держлісагентства – 73% від всіх лісів України, 27% лісів підпорядковані іншим лісокористувачам

Прес-служба Держлісагентства

Основними причинами виникнення пожеж є порушення населенням правил пожежної безпеки в лісах, випалювання сухої рослинності та недотримання заходів пожежної безпеки при виконанні робіт. Офіційно пожежонебезпечний період розпочинається з […]