Ліс – це наше здорове майбутнє. Бережіть його!
6 років ago admin 0
Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.
З лісу ми отримуємо харчові продукти (ягоди, гриби, лікарські рослини), сировину для виготовлення паперу, деревину для будівництва і виготовлення меблів, також ліс сприяє підтриманню нормального водного режиму річок, регулює клімат на величезних територіях, захищає ґрунти від ерозії і сприяє підвищенню врожайності полів.
Разом з тим, кожного року внаслідок пожеж знищуються десятки, а то й сотні гектарів лісів. На жаль, основною причиною виникнення загорань залишається порушення протипожежних правил людьми, які перебувають у лісі, а також спалювання сухої трави та сміття господарями, що без належного нагляду призводить до перекидання полум’я на лісові масиви. З огляду на це, Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається з проханням до населення дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки в лісових масивах:
- відпочивайте лише у спеціальних лісових зонах відпочинку, не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
- якщо багаття розпалено, то для недопущення поширення полум’я та виникнення пожежі обкопайте його земляним рівчаком;
- намагайтеся не палити в лісі, не кидати недопалки на землю;
- не створюйте смітників у лісі, тим більше не підпалюйте їх;
- ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
- не заїжджайте безпосередньо в ліс автомобілями.
Якщо ви помітили пожежу:
- обов’язково повідомте про загорання до Служби порятунку за номером «101»;
- незначний вогонь спробуйте загасити водою, гілками, ґрунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини;
- якщо вогонь великий – виходьте з лісу у напрямку проти вітру;
повідомляйте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності допоможіть їм вийти з лісу.
Шановні краяни! Дотримуйтеся правил пожежної безпеки, адже це дасть змогу уникнути лиха та зберегти природу Карпат для нащадків.
У ДСНС України у Закарпатській області