Як проводити роз’яснювальну роботу про необхідність вакцинації – вирішували на “круглому столі” в Ужгородській міській раді

3 роки ago admin 0

«Круглий стіл» щодо проблем вакцинації, зокрема проти кору, сьогодні відбувся в Ужгородській міській раді. У ньому взяли участь представниця ГО «Батьки за вакцинацію» Вікторія Лис-Хамаза, лікар-епідеміолог Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський лабораторний центр МОЗ України» Світлана Оберемко, начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар, заступник начальника управління міського управління освіти Наталія Мухомедьянова, головні лікарі міської дитячої клінічної лікарні Ігор Рошко та міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак.

Ішлося і про важливість вакцинації загалом. Від ГО «Батьки за вакцинацію» для розповсюдження серед учнів шкіл міста передали роз’яснювальні плакати, буклети, іншу поліграфічну продукцію щодо важливості щеплень.

Проте, наголошувалося, потрібно найперше працювати з батьками дітей, бо за даними епідеміолога Світлани Оберемко, протягом 10 місяців цього року від вакцинації на Закарпатті відмовилися близько 2,5 тисяч батьків.

Начальник відділу охорони здоров’я міськради Василь Решетар подякував представниці громадської організації за співпрацю, яка вже проводилася щодо щеплень від поліомієліту, і наголосив: ефективність вимірюється насамперед зростанням кількості вакцинованих.

Головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак зазначила, що одним із трьох індикаторів, за якими аналізуватимуть роботу сімейних лікарів, є кількість проведених щеплень. Водночас, як відмітив головний лікар міської дитячої лікарні Ігор Рошко, важливо, щоб в Україні на законодавчому рівні, як у багатьох країнах світу, діяли жорсткі обмеження – на відвідування закладів, щодо умов навчання для тих, хто без медичних підстав відмовляється від щеплень, не вакцинує дітей.

За результатами «круглого столу» домовилися про план спільних дій, координацію роботи. Один із першочергових кроків – за співпраці управління освіти та медиків для проведення роз’яснювальної роботи налагодять відвідування планових батьківських зборів сімейними лікарями, імунологами, епідеміологами. Фахівці нададуть вичерпну інформацію про перебіг і можливі ускладнення від захворювань, для уникнення яких потрібно вакцинуватися, про необхідність забезпечення масового імунітету, безпечність щеплень.

1 of 8