У Закарпатській області один з найвищих в Україні показників захворюваності на кір. Єдиний спосіб зупинити спалах — вакцинація

6 років ago admin 0


З початку року на кір захворіли 4 147  жителів Закарпаття (3 301 дитина та 846 дорослих) і в області один з найвищих в Україні показників рівня захворюваності  (329 випадків на 100 тис.населення) .


Головна причина –  низький рівень охоплення щепленнями КПК, зокрема станом на 1 листопада тільки 66 відсотків дітей віком 12 місяців отримали першу дозу вакцини, а планову ревакцинацію в рамках календаря щеплень пройшли тільки 75 відсотків.  


  Серед дітей віком від 2 років і старше, які в попередні роки з різних причинне не отримали щеплення, на сьогодні вакциновано вже 78 відсотків  


  .


Загалом станом на 1 листопада в області є близько 60 тисяч доз. Це складає 138% від річної потреби області. Тобто наявної кількості вистачає для планової та посиленої імунізації мешканців у найближчі декілька місяців.


 Якщо у кабінеті щеплень вашого медзакладу кажуть, що вакцин немає — терміново повідомте про це головного лікаря, а також обласне управління охорони здоров’я: телефон: (0312) 23-25-62, e-mail uoz@uoz-zak.gov.ua, сайт http://uoz-zak.gov.ua/.


 Єдиний спосіб запобігти ускладненням або смерті від кору — вакцинація. У 2018 році найбільше хворіють кором саме у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший. І наша область входить в перелік областей з найвищими показниками захворюваності (по співвідношенню на 100 тисяч населення). В зоні ризику перебувають абсолютно усі діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення. Дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору, а у разі хвороби — рятують від смертельно небезпечних ускладнень.


 Вакцинуватись за Національним календарем щеплень чи надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі із груп ризику — військові, учасники ОСС, студенти, освітяни і медики.


 Захист від кору потрібний, якщо:


?     Дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.


?     Дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення — негайно надолужте його, звернувшись до вашого медичного закладу.


?     Дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.


?     Ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист.


?     Дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.


?     Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати.


?     Підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору. Їм також потрібна вакцинація від кору.


 


Усі вакцини, які закуповує Україна, безпечні і ефективні, їхня якість підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я — найавторитетнішою організацією у сфері охорони здоров’я у світі.


 Вакцина КПК, як і будь-які медичні препарати, може мати побічні дії, проте ризик ускладнень після кору незрівнянно вищий, а ніж ризик проявів після щеплення. З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, в 1 розвивається енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя. Водночас випадки складних реакцій на вакцину трапляються з меншою імовірністю, ніж один раз на мільйон.


Докладно про кір і вакцинацію: https://bit.ly/2Dok6Qh


 Захистіть себе і дитину – вакцинуйтеся!