Ужгородський міський голова Богдан Андріїв взяв участь у розширеній нараді з питань реформування медичної галузі під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана
6 років ago admin 0
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів сьогодні, 16 листопада,ф у Вінниці розширену нараду з питань реформування охорони здоров’я за участі в.о. міністра охорони здоров’я, доктора Уляни Супрун, заступників міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, Ольги Стефанишиної, Олександра Лінчевського та голови Національної служби здоров’я Олега Петренка.
Глава уряду зупинився на результатах уже запроваджених кроків, які передбачені в рамках реформування галузі, та повідомив про плани Кабміну на наступний рік. Так, у наступному році на медичну систему України чекає масштабна трансформація. Стартує впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої допомоги, почнуться зміни в системі екстреної медицини та державних закупівлях ліків і медичних виробів.
Неодноразово під час свого виступу глава уряду наголошував на тому, що головним завданням усіх дій на усіх рівнях є покращення якості медичного обслуговування та підвищення рівня оплати праці лікарів та медичного персоналу.
Також Володимир Гройсман повідомив, що в проекті бюджету країни на 2019 рік передбачено збільшення фінансування галузі охорони здоров’я на 15 млрд. грн. Ці кошти планується направляти на продовження реформи на первинному рівні та початок реформування вторинної ланки.
Новий статус та роль сімейної медицини
Нова модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» запрацювала на первинній ланці медицини в липні. За чотири місяці до трансформації сімейної медицини приєдналося вже більше ніж половина комунальних закладів первинної ланки. Всього з квітня 2018 року 21,5 мільйона українців долучилися до реформи та обрали сімейних лікарів.
«Важливо не збавляти темп трансформації первинної ланки медицини. До кінця року всі заклади “первинки” повинні укласти договори з Національною службою здоров’я. На 2019 рік субвенція з держбюджету не передбачена. І у разі неукладання угоди зі Службою, утримувати заклад місцевій владі доведеться за власний рахунок», – зазначила на нараді доктор Уляна Супрун.
Вже сьогодні сімейна медицина в Україні змінила свій статус. Сімейні лікарі більше не апарат для видачі папірців, направлень та рецептів. Вони – ключові особи під час взаємодії пацієнта з системою. Лікарі, які «увійшли» до реформи, вже отримують у 2-3 рази більшу заробітну плату.
У 2019 році сімейні лікарі отримають нові інструменти роботи: електронні інструменти (електронна медкарта, електронний рецепт, електронне направлення, електронний лікарняний) та можливість направляти своїх пацієнтів на додаткові обстеження та вузьких спеціалістів до поліклінік.
Запуск програми «Безкоштовна діагностика»
Із 1 липня 2019 року розпочнеться трансформація спеціалізованої амбулаторної допомоги. Це означає, що в наступному році нова модель фінансування почне працювати в поліклініках. Національна служба здоров’я почне оплачувати медичним закладам послуги спеціалістів, аналізи та широкий спектр діагностики.
Для поліклінік, які увійдуть до програми «Безкоштовна діагностика» в держбюджет на наступний рік закладено додаткове до субвенції фінансування – 2 млрд. грн.
«Закладам спеціалізованої допомоги та місцевій владі потрібно активніше готуватися до другого етапу реформи. Місцева влада повинна підтримати свої заклади в бажанні долучитися до реформи та автономізувати (змінити статус медичного закладу з бюджетної установи на некомерційне комунальне підприємство) всі свої заклади до кінця 2018 року. Адже тільки до кінця поточного року діє пільговий період для зміни статусу. В наступному році цей процес буде набагато складнішим», – сказав під час наради заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Забезпечення пацієнтів ліками
Програма «Доступні ліки» в 2019 році продовжує бути пріоритетом Уряду. В наступному році українці й надалі отримуватимуть ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми безоплатно або з незначною доплатою. На це у проекті Державного бюджету Уряд передбачив 1 млрд грн.
У наступному році програма очікує на серйозну трансформацію. Передбачається, що з 1 квітня програма відійде до Національної служби здоров’я, тобто контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів – Нацслужба здоров’я.
У сфері державних закупівель ліків і медичних виробів протягом 2018-2020 років МОЗ України втілюватиме зміни, щоби для кожного препарату підібрати найоптимальніший і зручний шлях «доставки» до пацієнта. До кожного з майже 500 препаратів і більше 700 медичних виробів, що їх зараз закуповує держава централізовано, планується застосувати один із трьох основних інструментів: розширення «Доступні ліки», включення у вартість послуги, централізовані закупівлі через Центральну закупівельну агенцію.
За матеріалами урядового порталу