Ужгород може стати Європейським містом спорту – 2020

6 років ago admin 0

Ужгород завдяки словацькому місту-побратиму Міхаловце може отримати статус «Європейське місто спорту». Про це йшлося напередодні на зустрічі з міжнародною делегацією – у міській раді за «круглим столом» обговорили участь обласного центру Закарпаття в конкурсі «Європейське місто спорту».

Для цього в Ужгород приїхали уповноважені комісари Єврокомісії Гюго Алонсо (Мадрид, Іспанія), Фабриціо Хенніг (Мілан, Італія), Лукаш Ворел (Богемія, Чеська Республіка), Андреа Юнгер (Словацька Республіка), Пітер Ленгіль (Словацька Республіка), а також гості з Міхаловце – заступник керівника канцелярії, Почесний громадянин Ужгорода Габріель Доріч та начальник департаменту освіти і спорту Лівія Каланінова.

Міхаловце подало заявку на отримання цього статусу, який можуть присвоїти вже в 2019 році. Словацьким представникам порекомендували залучити на конкурс одне з міст-побратимів, тож обрали саме Ужгород. Рішення, чи надавати статус Європейського міста спорту, прийматиме Асоціація європейських міст спорту після подачі заявки та проходження кількох етапів конкурсу.

Критерії для відбору: реалізація масштабних спортивних проектів, проведення професійних турнірів, інвестування в галузь та залучення громадськості до спортивного життя. Статус, окрім позитивного іміджу, має принести місту й економічні вигоди. Це дозволить долучитися до більшої кількості грантів Європейської комісії. Як зазначалося на зустрічі, Ужгород має гарну перспективу стати містом спорту.

Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, зокрема, сказав: «Ми дуже дякуємо Міхаловце за розвиток культурних, спортивних та інших партнерських відносин, завдяки чому Ужгород може отримати статус «Європейське місто спорту – 2020» у категорії малих і середніх міст. Це сприятиме нашому позитивному міжнародному іміджу та реалізації подальших спільних спортивних проектів із Міхаловце. До слова, інше місто-побратим Ужгорода – Кошице – у 2013 році вже здобувало статус «Європейська культурна столиця». Завдяки містам-побратимам Ужгород також розвиває свої міжнародні, зокрема спортивні, проекти».

До кінця цього року Ужгород має подати заявку на участь у конкурсі, також потрібно скласти план спортивних заходів на рік, яких повинно бути понад півсотні. Під час конкурсу оцінюється й інфраструктура міста.

До обговорення долучився і директор ужгородської ДЮСШ Анатолій Коломоєць, який має чималий досвід участі та організації спортивних змагань та є членом технічного комітету Міжнародних дитячих ігор.

До співпраці планується залучити й інші прикордонні міста-побратими Ужгорода: польське Кросно, угорську Ніредьгазу, румунське Сату-Маре, а в перспективі – і німецький Дармдштадт, який є активним учасником міжнародних спортивних дитячих ігор.

«Оскільки Ужгород приймав міжнародні дитячі ігри у 1990 році, то було б символічно, що обласний центр Закарпаття стане Європейським містом спорту у 2020-му», – додав Олександр Білак.

1 of 3