З початку року понад 215,313 тисяч закарпатців отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки»
6 років ago admin 0
Вже 1,5 року реалізується Урядова програма «Доступні ліки». Її мета – збільшення прихильності хворих до лікування, зменшення ризиків виникнення ускладнень протікання хвороб, подовження тривалості життя в Україні. Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно, або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу. Нагадаємо, що лікар в рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми – кошти Державного бюджету.
Як розповіла начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров'я Ольга Чемет, для Закарпаття на реалізацію програми «Доступні ліки" цього року . Область на 1 жовтня вже . і, згідно розпорядження голови ОДА, розподілила кошти між районами та містами краю, а місцева влада – між визначеними на місцях медичними установами.
Станом на 5 вересня укладено 174 договори із 273 аптеками, що виявили бажання брати участь в Урядовій програмі. Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» . З початку 2018 року скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 449 177 рецептів на суму 22 млн.386,2 тис. грн.. Середня вартість одного рецепту становить 49,8 грн.
Нагадаємо що зпрограми "Доступні ліки" – четвертий від початку дії програми.
У квітні 2017 року, коли програма стартувала, у програмі було 153 торгових назв препаратів, з яких безоплатно отримати можна було 23. Тобто за час роботи програми вибір для пацієнта збільшився більше, ніж у 2 рази.
Для лікування серцево-судинних захворювань у програмі є 203 препарати, 45 з яких пацієнти можуть отримати безоплатно.
Для лікування діабету 2 типу – 42 препарати, з яких 9 є безоплатними.
Від бронхіальної астми у програмі є 15 препаратів, 5 із яких пацієнт може отримати безоплатно.
З повним списком безоплатних препаратів можна ознайомитися тут.
Щоб отримати ліки за програмою, пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта й отримати правильно виписаний рецепт. Лікар виписує пацієнтові рецепт на лікарський засіб, вказуючи його міжнародну непатентовану назву. Потім пацієнт обмінює рецепт на ліки в аптеці з позначкою «Доступні ліки». Карту аптек, які долучилися до програми, можна переглянути за посиланням: www.goo.gl/dCEMCw.