Чужих дітей не буває!
6 років ago admin 0
Міністерство юстиції України розробило пакет законів під назвою «Чужих дітей не буває. Частина 2», яким передбачено нові заходи примусового стягнення аліментів. 3 липня 2018 року документ прийняли у Верховній Раді, а 28 серпня він набув чинності.
«Новий закон ліквідував виявлені раніше прогалини, підвищив контроль за тим, куди йдуть кошти, які сплачуються на користь дитини. Було збільшено мінімальний розмір аліментів, спрощено процедуру виїзду за кордон для обох батьків, удосконалено порядок побачень з дитиною того з батьків, який з нею не проживає, обмежено перебування боржників на державній службі. Також введено кримінальну відповідальність за ухилення від суспільно корисних робіт та передбачено обмеження волі на строк до двох років», – розповів начальник Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Євген Когутич.
Водночас у законі передбачено пільги для батьків, які розвивають дітей. Тобто при подачі щорічної податкової декларації сума зменшується на 18%. Ідеться про розвиток дітей у приватних садочках, на курсах англійської мови та в музичних школах.
Законодавці збільшили й рекомендований розмір аліментів. Наразі він становить один прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років, тобто 1559 грн, а для дітей від 6 до 18 років – 1944 грн. Разом з тим Сімейним кодексом передбачено поняття мінімального гарантованого розміру аліментів, який не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Важливо, що той із батьків, з ким після розлучення залишається дитина, тепер має право самостійно приймати рішення про її вивіз за кордон, дозвіл іншого з батьків для цього не потрібен. Однак у такому випадку дитина може покинути країну на термін не більше одного місяця. Власне, цього цілком вистачає для того, щоб поїхати у відпустку, літній табір чи на міжнародні змагання.
Утім, якщо дитина виїжджає за кордон на триваліший термін, необхідно мати дозвіл від іншого з батьків на її вивіз. Але тут є певні винятки: якщо той із батьків, з ким не живе дитина, заборгував виплату аліментів більше ніж на 4 місяці, інший з батьків має повне право вивозити дитину за кордон без його згоди.
Тому з батьків, з яким після розлучення дитина не живе, для виїзду із нею за кордон необхідно отримати нотаріально завірену згоду іншого з батьків. Якщо такої згоди йому не дають, він може звернутися до суду, але лише в тому випадку, якщо не має заборгованості з виплати аліментів.
Начальник РВ ДВС ГТУЮ М.М.Палей
Міністерство юстиції України розробило пакет законів під назвою «Чужих дітей не буває. Частина 2», яким передбачено нові заходи примусового …