Прес-тур до «Блакитної лагуни»: прохолодна вода дивовижного небесного кольору на висоті 750 метрів

6 років ago admin 0
На Закарпатті є багато унікальних місць, де можна не лише відпочити, а ще й побачити неймовірні пейзажі.
 
Широкому загалу не всі вони відомі, але туристи, які побували там, діляться враженнями про незабутні емоції. Одною з таких місцин є так звана «Блакитна лагуна», яка розташована в лісовій місцевості за 7 кілометрів від села Чорноголова Великоберезнянського району на річці Лютянка.
 
З робочим візитом Великоберезнянщину відвідали нещодавно медійники – власкори центральних та місцевих телеканалів Закарпаття.
 
Програма робочої поїздки передбачала ознайомлення з роботою ДП «Великоберезнянський держлісгосп», у Лютянське та Чорноголівське лісництва. Під час роботи на території Великоберезнянсього держлісгоспу було оглянуто місця відпочинку, комфорт та санітарний стан яких високо оцінили як представники преси, так і туристи, які попри віддаленість та певну важкодоступність, приїхали сюди не лише помилуватися красою природи, а й скупатися в блакитній гірській воді та провести пікнік.
 
Крім того, працівники Лютянського лісництва презентували роботу лісорозсадника з вирощування власного високоякісного посадкового матеріалу.
 
Однак головною родзинкою у прес-турі була популярна та оповита таємницею «Блакитна лагуна», яка розташована на висоті понад 750 метрів. Як розповідає начальник відділу лісового господарства ДП «Великоберезнянський держлісгосп» Василь Петрунь, з давніх часів між двома скелями падає водоспад – колись він був більший і, утворюючи ванни з вируючою водою – «джакузі» – вимив під собою заводь, глибиною 2,5-3 метра. Це і є «Блакитна лагуна». Прохолодна вода тут має дивовижну небесну блакить, яка розкривається на повну міру у сонячну погоду. Через стрімкий потік води лагуна не встигаю прогрітися, але влітку можна поплавати, відчувши свіжість гірської річки. Тут є чимало риби, тому територія охороняється. Лісівники борються з браконьєрами, які ходять з акумуляторами та б’ють рибу і чатують на них цілодобово. Адже дуже цікаво спостерігати, як риба вистрибує з води, щоб побороти перекати.
 
Як дістатись на авто та громадським транспортом?
 
Координати для подорожі на авто: 48.863542, 22.646683 (будьте готові до того, що за кілька кілометрів до пункту призначення машину доведеться припаркувати і далі рухатися пішки – в цих заповідних місцях рух на автомобілях заборонено). Можна спуститися з гори Явірник в село Чорноголова. Можна подолати цей шлях пішки або на авто. Але пам’ятайте, що краще їхати по цій лісовій дорозі на позашляховику.
 
Якщо вирішили їхати до лагуни громадським транспортом, зручніше за все буде дістатися до найближчого великого населеного пункту – Ужгорода. Сюди ходять потяги, є й безліч автобусних маршрутів з будь-якого регіону країни. Ну а далі до ваших послуг місцеві автоперевізники. Автобуси на Чорноголову стартують з автостанції Ужгород-2.
 
В кінці села є шлагбаум, за яким починається природоохоронна зона. Залишайте біля шлагбаума своє авто, тому що далі проїзд заборонений. Звідси до Блакитної лагуни приблизно 7 кілометрів. Йти потрібно по старій асфальтованій дорозі уздовж річки Лютянка. Потім треба перейти на інший берег річки по дерев’яному мосту. За мостом ви побачите дерев’яні альтанки. За ними повернете направо на дорогу, яка тягнеться вздовж старого вузькоколійки. Не думайте, що ви заблукаєте: до лагуни веде стежка та інформаційні вказівники, встановлені працівниками Великоберезнянського лісгоспу.
Мандруйте разом із закарпатськими лісівниками та відкривайте для себе нові цікаві місця нашого краю!
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

На Закарпатті є багато унікальних місць, де можна не лише відпочити, а ще й побачити неймовірні пейзажі.   Широкому загалу не всі вони відомі, але туристи, […]