У Лазах планується створити лісовий розсадник на європейський манер

6 років ago admin 0
Лісовідновлення та лісорозведення – головні завдання лісівників усіх поколінь. Як відомо, весняна посадка є більш сприятливою від осінньої, адже ґрунт має достатньо вологи, тож і приживлюваність лісокультур є вищою. Проте часто терміни весняної посадки бувають дуже стислими і не завжди вистачає часу на доповнення існуючих культур.
 
Мудруючи над тим, як вийти з цієї ситуації лісівники таки знайшли з неї вихід – садити лісові культури з закритою кореневою системою. Саме тоді, коли саджанець знаходиться у торфовому горщечку, брикеті чи паперовій чашечці його коренева система не пошкоджується і має час для адаптації в іншому невідомому для нього середовищі. Однак є одне «але», посадка таким чином є досить затратною. Відтак, у рамках міжнародної Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 в Ужгородському держлісгоспі відбулась робоча зустріч з партнерами Проекту «Дороги до здорових лісів».
 
В нараді взяли участь: головний лісничий Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Коцур, директор ДП «Вигодське лісове господарство» Олександр Матусевич та головний менеджер АД Євгеній Малета, директор ДП «Ужгородське лісове господарство» Василь Кий, провідний інженер лісових культур Неля Юричко, менеджер Програми Адам Каменський, а також партнери проекту з Агентства сприяння сталому розвитку Карпатського регіону ГО «ФОРЗА»: Леся Лойко, Юрій Дербаль, Радміла Устич.
 
Під час робочої зустрічі обговорювалась подальша діяльність партнерів для успішної реалізації проекту – створення лісового розсадника на базі Ужгородського лісництва в селі Великі Лази, в якому лісові господарники вирощуватимуть сіянці та саджанці з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і високоякісних лісових насаджень. Ось так лісівники переймають європейський досвід.
 
Високий рівень лісового насінництва забезпечується організацією насінного контролю, який передбачає систему заходів зі спостереження за якістю насіння, дотримання технологій переробки лісонасінної сировини, зберігання та підготовка насіння до висівання.
 
Переваги вирощування майбутніх велетнів у такий спосіб полягають в тому, що вдається оптимально підібрати ґрунт для тої чи іншої породи, захистити від шкідників, провести хімічний догляд за саджанцями який не тільки вбиває гриби та спори, але й стимулює ріст саджанців. Також в коробах проводиться живцювання декоративних порід таких як ялина канадська, туя західна різних форм (в.т.ч. смарагд), ялівець козачий та звичайний, самшит вічнозелений, кипарисовик, туєвик, жасмин форзиція та багато інших порід.
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Лісовідновлення та лісорозведення – головні завдання лісівників усіх поколінь. Як відомо, весняна посадка є більш сприятливою від осінньої, адже ґрунт має достатньо вологи, тож і приживлюваність […]