До уваги членів фермерських господарств
6 років ago admin 0
З 1 січня 2018 року відповідно до Закону України № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), члeнiв фермерськоrо rocnодарства, якщо вони не належать до осiб, якi пiдлягaють страхуванню на iнших пiдставах, визначено платниками єдиного внеску.
Зазначена норма не поширюється на членiв фермерських господарств, якi є застрахованими особами (найманими працiвниками, фiзичними особами-пiдприємцями, головами фермерських господарств як юридичних осiб, так i фiзичних oci6-пiдприємцiв зi статусом сiмейного фермерського господарства) або якщо вони отримують пенсiю за віком або є особами з iнвалiднiстю, або досягли вiкy, встановленого статтею 26 Закону України №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування», та отримують вiдповiдно до закону пенсiю або соцiальну допомогу.
Для взяття на облік платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування члену фермерського господарства необхідно подати до контролюючого органу за місцем проживання заяву про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 12-ЄСВ згідно з додатком 2 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 (далі – Порядок № 1162). У Заяві члену фермерського господарства необхідно обов’язково зазначити додаткову інформацію: податковий номер та найменування фермерського господарства, членом якого він є. Така Заява повинна бути додатково підписана головою фермерського господарства. Контролюючим органом наступного робочого дня з дня взяття на облік членів фермерського господарства безоплатно надсилається (вручається) повідомлення про взяття їх на облік за формою № 2-ЄСВ згідно з додатком 3 до Порядку № 1162.
Базою нарахування єдиного внеску для зазначеної категорії платників є сума доходу, отриманого від дiяльностi, що підлягає обкладенню податком на доходи фiзичних осiб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмiр мiнiмального страхового внеску на мicяць (з 1 січня 2018 року: 3 723,0 грн. х 22,0%=819,06 грн.)
У разi, якщо таким платником не отримано дохід у звiтному кварталi або окремому мiсяцi звiтного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не бiльше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Як зазначено вище, при цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмiр мiнiмального страхового внеску.
Члени фермерських господарств з 1 січня 2018 року зобов’язані сnлачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують єдиний внесок.
ДФС у Закарпатській області