Закарпатській обласній станції переливання крові вкрай необхідно реалізувати 250 літрів донорської плазми, непридатної для лікування
6 років ago admin 0
У ході 12-ї сесії облради крайові парламентарі розглянуть проект рішення «Про надання згоди Закарпатській обласній станції переливання крові на реалізацію замороженої плазми».
Як зазначає автор документу – департамент охорони здоров’я ОДА, в Закарпатській обласній станції переливання крові накопичується плазма, яка непридатна для лікувальних цілей за своїми показниками (хільоз, мутність, хлопкування, підвищення АЛТ, порушення співвідношення консерванту та крові і інше) через відсутність самостійної переробки донорської плазми на препарати крові у зв’язку із закінченням дії сертифікату про державну реєстрацію медичного імунобіологічного препарату альбуміну та зміною вимог до виробництва препаратів крові ( виробництво альбуміну прирівняне до фармацевтичної галузі), що зумовлює додаткові витрати бюджетних коштів на її зберігання та утилізацію.
На сьогодні у закладі зберігається майже 250 літрів замороженої плазми, яка може бути використана тільки на виробництво препаратів крові або утилізована по закінченню терміну зберігання.
З метою уникнення накопичення закладами служби крові України значних залишків плазми, що не використовуються з лікувальною метою, для прийняття спільного рішення, 10 жовтня 2017 року відбувся круглий стіл «Державне регулювання виготовлення та обігу компонентів і препаратів донорської крові» організований Міністерством охорони здоров’я України за участі Державної служби лікарських засобів України.
Згідно з рекомендаціями цього круглого столу необхідна своєчасна реалізація плазми, яка є непридатною для подальшого використання із лікувальною метою.
Як кожний біологічний продукт, плазма має суворо визначений термін використання та зберігання і не може бути використана після їх закінчення, оскільки втрачаються її лікувальні властивості.
Заморожена плазма, яка не придатна для лікувальних цілей, може бути використана тільки шляхом передачі суб’єктам господарювання для виробництва препаратів крові на договірних умовах.
Єдиним виробником препаратів крові в Україні є науково-виробниче підприємство Біофарма, яке може закупити дану плазму по договірній ціні 600грн. за 1 л (при її собівартості 550 грн).
Проте, якщо заклад не реалізує дану плазму за запропонованою ціною, то у вересні – жовтні цього року весь запас плазми, який не можна використати з лікувальною метою і який знаходиться в Закарпатській обласній станції переливання крові буде утилізований в зв’язку із закінченням терміну зберігання.
Своєчасна реалізація залишків донорської плазми для виробництва препаратів дозволить уникнути невмотивованих бюджетних витрат на її зберігання та утилізацію і дасть змогу залучати додаткові кошти на фінансування діяльності закладу.
У разі реалізації плазми до закінчення терміну зберігання будуть отримані кошти в сумі 150,0 тис. грн., які можна використати для виробничих потреб закладу.
Тож, департамент охорони здоров’я ОДА просить надати дозвіл на реалізацію донорської плазми, непридатної для використання із лікувальною метою, що зберігається в Закарпатській обласній станції переливання крові за договірною ціною.
У разі схвалення даного проекту рішення, депутатським корпусом облради надається згода Закарпатській обласній станції переливання крові на реалізацію замороженої плазми, що обліковується на балансі закладу, у кількості 250 літрів. А головний лікар Закарпатської обласної станції переливання крові має забезпечити реалізацію замороженої плазми відповідно до вимог чинного законодавства України. Кошти від реалізації замороженої плазми в подальшому спрямовуватимуться на потреби Закарпатської обласної станції переливання крові.
Прес-служба Закарпатської облради