Задля гарантування соціального захисту бійців-добровольців АТО

4 роки ago admin 0

З ініціативи депутатів облради у ході підготовки до 11 сесії буде обговорено проект рішення «Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України».

Мета –  гарантування соціального захисту бійців-добровольців АТО.

Пропонується визнати осіб з числа мешканців Закарпатської області, які перебували або перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, бійцями-добровольцями, які брали участь у захисті територіальної цілісності й державного суверенітету на сході України (далі -бійці-добровольці АТО).

Рекомендується утворити при Закарпатській обласній раді Комісію з визнання бійців-добровольців АТО та затвердити Положення про неї, а також  Порядок визнання бійців-добровольців АТО.

У Положенні про комісію означено, що така  Комісія є дорадчим органом при обласній раді, керується чинним законодавством України,  рішеннями Закарпатської облради, згаданим  Положенням.

Основними завданнями Комісії є визнання бійців-добровольців АТО згідно із затвердженим відповідним Порядком. Очолює її голова, який є заступником голови обласної ради. Секретарем комісії є представник департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, що  входить до складу Комісії. Склад Комісії затверджується розпорядженням голови обласної ради, куди входять: заступник голови обласної ради, представники (по одному) від постійних комісій обласної ради з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту; з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення, з питань охорони здоров’я, представники департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, територіального органу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, представники Збройних Сил України, Національної гвардії України, УСБУ у Закарпатській області, Західного регіонального управління Держприкордонслужби України, Військової прокуратури Ужгородського гарнізону Західного регіону України, ГУ Нацполіції України у Закарпатській області.

Організаційною формою роботи Комісії є засідання, які проводяться раз на місяць. Засідання Комісії є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини її складу.

До повноважень Комісії належить розгляд документів таких  осіб, заслуховування свідків, представників військових формувань, добровольчих батальйонів і громадських організацій, врахування фото- та відеопідтверджень, прийняття рішень щодо визнання або відмови у визнанні бійців-добровольців АТО.

Рішення, прийняте за результатами засідання Комісії, оформляється у формі протоколу, який підписує голова та секретар Комісії.

Витяг з протоколу засідання Комісії департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації скеровується в управління соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів для формування списків на виплату допомоги.

Чітко означено також Порядок  визнання бійців-добровольців АТО, що установлює таку процедуру, перелік документів і матеріалів, які засвідчують безпосередню участь у бойових діях на сході України.

Прес-служба Закарпатської облради