В обласній раді засідала бюджетна комісія

4 роки ago admin 0

Сьогодні, 31 травня в облраді своє засідання провела постійна депутатська комісія з питань бюджету, яку очолює Василь Кошеля.

Члени комісії обговорили пропоновані питання до розгляду їх радою на пленарному засіданні 11 сесії, яка запланована на 7 червня ц.р.

Найперше розглянули  проект рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2918 рік. З цього питання інформували традиційно фахово директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар та його заступник Наталія Боркулеш.

Петро Данилович  повідомив, що збільшено обсяг доходів  обласного бюджету на суму 101921, 629 тис грн. А це – перевиконання доходів загального фонду обласного бюджету – 24 497,0 тис грн, які розподілені головним розпорядникам коштів обласного бюджету:

обласній раді – 3303,8 тис грн на утримання комунальної установи „Управління спільною власністю територіальних громад” Закарпатської облради;

управлінню капітального будівництва облдержадміністрації – 1629,5 тис грн на завершення робіт по будівництву об’єкта „Дитячий садок в с.Фанчиково Виноградівського району”;

департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення та ЖКГ  облдержадміністрації – 18 383,7 тис грн, у тому числі: на експлуатаційні витрати на утримання доріг (Регіональна програма з ремонту та утримання автодоріг загального користування на 2015-2018 роки) – 4600,0 тис грн та на проведення поточного середнього ремонту автодоріг – 11 247,3 тис грн; співфінансування до коштів фонду регіонального розвитку -2536,2 тис грн;

департаменту фінансів -1180, 0 тис грн – субвенція низовим бюджетам  для співфінансування до коштів  фонду регіонального розвитку.

Додатково передбачені  субвенції з державного бюджету у сумі -77 374,6 тис грн; у т.ч.

14 383,4 тис грн – на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, яка розподілена бюджетам районів, міст обласного значення та об’єднаним територіальним громадам на підтримку таких осіб (видатки споживання) – 9 849,4 тис грн та на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів (видатки розвитку) – 4 534,0 тис грн;

60 662,9 тис грн – на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти „Нова українська школа”, яка розподілена між бюджетами адміністративно-територіальних одиниць у сумі 44 376,2 тис грн та головному розпоряднику коштів обласного бюджету- департаменту освіти і науки облдержадміністрації – 16 286,7 тис грн;

2328,329,0 тис грн – на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, для осіб з інвалідністю І –ІІ групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО тощо.

Крім того 50 ,0 тис грн – за рахунок передачі іншої субвенції із Кольчинського селищного бюджету для Закарпатського територіального центру екстренної медичної допомоги на поточний ремонт приміщення пункту екстренної меддопомоги, що в с.Кленовець Мукачівського району.

Проектом рішення також передбачено спрямування залишків коштів субвенцій освітньої та частини медичної, що утворилися на 1 січня 2018 року у сумі 11 219,829 тис грн, у тому числі освітня – 11 167,829 тис грн на оновлення матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти та медична 52,0 тис грн для придбання запчастин та паливно-мастильних матеріалів (Центру з профілактики та боротьби із СНІДом).

Крім того, до проекту рішення враховано перерозподіл призначень у межах загального обсягу по головним розпорядникам  коштів – обласній раді, департаменту охорони здоров’я та департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

Перерозподілено обсяг субвенції на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету у сумі 115 240,0 тис грн.

Цікавились депутати питанням щодо надходжень в область з перевиконання митних платежів на дороги краю. Як повідомив посадовець, на сьогодні  в область надійшло таких коштів у сумі  52 млн грн.

Запитували і про стан виконання місцевих бюджетів області за  січень-квітень  ц.р. І він втішний: упродовж січня-квітня 2018 року до місцевих бюджетів області надійшло податків, зборів (обов’язкових платежів) у сумі 1515,9 млн грн, що становить 119,5 відс до відповідного показника січня-квітня 2017 року або більше на 247,6 млн гривень.

Уважно обговорили члени комісії й низку інших проектів рішень та прийняли відповідні рішення по них.

У роботі комісії взяли участь заступник голови облради Петро Грицик, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, начальники управлінь і відділів ОДА.

                                                       Прес-служба облради