На Закарпатті стартує всеукраїнська операція «Літо», яка покликана захистити дітей під час канікул

4 роки ago admin 0

Поліція Закарпаття завершує підготовчий етап та переходить до реалізації всеукраїнської операції «Літо». Впродовж трьох місяців правоохоронці посилено працюватимуть над тим, щоб гарантувати дітям безпеку та запобігати підлітковій злочинності.

З 1 червня і аж до кінця літа триватиме всеукраїнська операція «Літо», яку покликана захистити дітей під час відпочинку на канікулах у школі. Реалізовуватимуть її поліція, служба у справах дітей та органи освіти і науки державної адміністрації.

Ювенальна превенція ГУНП в Закарпатській області посилить профілактичну роботу з неповнолітніми, які перебувають на обліках в територіальних органах поліції.

Крім цього, поліція розробляє графік проведення профілактичних лекцій, бесід з дітьми із залученням громадських організацій у дитячих оздоровчих таборах. З 1 червня ювенали почнуть відвідувати такі заклади та спілкуватися з неповнолітніми.

Начальник ювенальної превенції поліції Закарпаття Андрій Курта наголосив на необхідності проведення заходів безпеки під час літнього відпочинку та оздоровлення дітей в області.

«У сезон відпочинку поліція попереджає та нагадує мешканцям і гостям Закарпаття про важливі заходи безпеки. Так, у місцях найбільшого скупчення людей, а саме зупинках, транспорті, дітям не варто показувати дороговартісні мобільні телефони, великі суми грошей, ювелірні прикраси. Батькам радимо ніколи не залишати дитину без догляду, на сонці, в автомобілі. Малолітні завжди мають пам’ятати чи мати при собі контактні телефони батьків, поліції та швидкої медичної допомоги», – відзначив правоохоронець.

Андрій Курта нагадує, що батьки повинні знаходити час для спільного відвідування з дітьми пляжу, атракціонів та інших розважальних закладів, а не відпускати дітей на самостійні прогулянки, адже це може бути дуже небезпечним.

Поліцейський звертає увагу і на те, що під час прогулянок з дітьми в людних місцях потрібно завчасно домовитися про місце зустрічі в разі випадкового загублення.

«Для того, щоб вимагати від дітей елементарних правил поведінки на воді, недостатньо просто говорити з неповнолітніми, потрібно виконувати їх самим і на власному прикладі їх показувати», – наголошує Андрій Курта.

Крім цього, поліція звертає особливу увагу на те, що у випадках порушення прав дитини потрібно негайно телефонувати на лінію «102».

Відділ комунікації поліції Закарпатської області