Андрій Андріїв: Мені хочеться, аби ми підтримали молодих підприємців і дали їм змогу зреалізувати себе на рідній землі

4 роки ago admin 0

Сьогодні, 30 травня відповідно до затвердженого головою облради Михайлом Рівісом графіку у постійних профільних комісіях депутати продовжують вивчати матеріали 11 сесії. Зокрема, відбулося засідання комісії  з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій, де керівником Андрій Андріїв

Традиційно депутати насамперед розглянули й обговорили ряд проектів рішень з профільних питань. Серед них – «Про затвердження Порядку обговорення і внесення на розгляд обласної ради обласних (бюджетних) цільових програм, моніторингу та звітності щодо їх виконання»,   «Про комунальну установу «Навчально-курсовий комбінат» Закарпатської обласної ради», «Про внесення змін  до Порядку використання коштів обласного бюджету для часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів – у рамках Програми розвитку малого і середнього підприємництва в області на 2017 – 2018 роки».  Останній проект рішення обговорили чи не найактивніше. У новій редакції цього документу, як зазначив депутат облради, він же ж – директор департаменту  економічного розвитку та торгівлі ОДА Денис Ман,  йдеться про  розширення переліку банківських установ та залучення більшої кількості учасників до проведення конкурсу з відбору інвестиційних проектів для отримання суб’єктами малого і середнього підприємництва часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, залученими для реалізації відповідних  проектів в області.

Андрій Андріїв наголосив, що  нещодавно він побував на Вінниччині і там механізм фінансової підтримки підприємці працює надзвичайно потужньо та  дає змогу регіональним підприємцям, які на розвиток свого бізнесу залучили кредитні кошти, забезпечити здешевлення кредитних ресурсів, створити додаткові робочі місця, реалізувати пріоритетні напрями соціально-економічного розвитку, збільшити обсяги відрахувань до бюджету.

-Мені    хочеться, аби ми підтримали через цей механізм насамперед молодих підприємців і у такий спосіб дали їм змогу зреалізувати себе на рідній землі, –  наголосив голова комісії.

Відтак Денис Миколайович повідомив, що при очолюваному ним департаменті створено Цент  підтримки підприємців для здійснення спільних заходів , що сприятимуть успішному виконання завдань, які  стоять перед ними , проводячи регулярні  взаємні консультації з організаційних питань. Та запросив членів комісії на офіційне відкриття Центру, яке відбудеться 7 червня. У рамках цього заходу планується підписання Меморандуму про співпрацю у сфері підтримки підприємництва.

Коли зайшлося «Про хід виконання у 2017 році обласної Програми «Питна вода Закарпаття», то директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі  автодоріг  загального користування  місцевого значення та ЖКГ ОДА Едуард Маляр відмітив,  що упродовж  понад 6 років з держбюджету кошти  на виконання заходів згаданої програми  не виділялись. Водночас галузь потребує значних капіталовкладень,  оскільки понад 30 відсотків  водопровідних та каналізаційних мереж потребують заміни. 11 із 16 каналізаційних очисних споруд необхідно терміново реконструювати. Для забезпечення належного функціонування об’єктів галузі органами місцевого самоврядування спільно з виконавчою владою краю  вжито заходів щодо залучення у галузь коштів з різних джерел на загальну суму  86, 979 млн грн. Посадовцю було  поставлено низку чітких запитань, на які він дав такі ж чіткі відповіді. Петро Добромільський знову порушив питання забезпечення питною водою жителів с. Дубрівка  та Довге, що на Іршавщині шляхом побудови водогону.

Йшлося і про подальшу підтримку  аеропорту «Ужгород», який вдалося зберегти коштом обласного бюджету. Після жвавого обговорення питання, члени комісії подали рекомендацію усунути недоліки, які було виявлено у ході сертифікаційної перевірки служби авіаційної безпеки аеропорту «Ужгород», яка проводилася з 17 по 20 квітня ц.р.

Зважено   члени комісій підійшли  до   проектів рішень щодо внесення змін до обласного бюджету та до обласних програм.

У ході роботи засідання комісії було висловлено чимало пропозицій  та доповнень, які будуть опрацьовані й подані на обговорення президії облради.

У роботі профільної комісії  взяли участь заступник голови обласної ради Петро Грицик, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець,  начальники та представники профільних управлінь ОДА.

Прес-служба облради

_DSC0784
_DSC0781
_DSC0773
_DSC0771
_DSC0757
_DSC0755
_DSC0749
_DSC0747
_DSC0728
_DSC0707
_DSC0697
_DSC0695
_DSC0694
_DSC0693 (2)
_DSC0692
_DSC0691
_DSC0690