1 червня – Міжнародний день захисту дітей

4 роки ago admin 0
 altМіжнародний день захисту дітей відзначається 1 червня. Цей день покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля, виховання в сімейному оточенні.

Це не тільки галасливі і веселі святкування дітвори, але й нагадування суспільству про необхідність дотримання і пошани прав дитини, як необхідної умови для формування гуманного і благополучного суспільства.
Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні з 1998 року.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише  свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання дитини та бере під свою охорону кожну дитину, позбавлену належної батьківської опіки. Так, на сьогоднішній день на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 114 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із яких:102 – знаходиться у сімейних формах виховання, а саме: 83–  перебувають під опікою та піклуванням родичів, 6- виховуються в дитячих будинках сімейного типу  та 13- в прийомних сім’ях .

Але слід зауважити, що розв’язання проблем захисту дитини, дитинства від небезпек, які існують у сучасному житті, далеке від ідеального.

 Щороку зростає кількість випадків фізичного та психологічного насилля над дітьми.

 Серед дітей, котрі підростають у повних сім’ях, немало таких, які зазнають не лише якихось утисків, а й знущань від своїх рідних.

   Доволі гострою є проблема безпритульних дітей. Багато хто з «дітей вулиць» вже у юному віці спробував наркотики, алкоголь,  йдуть на злочин. Це велика проблема для нашого суспільства, яку потрібно вирішувати не тільки на рівні соціальних служб, але й на рівні державних органів влади.

Цього дня в районі планується проведення ряду благодійних акції, покликаних допомогти і підтримати дітей-сиріт, інвалідів, безпритульних .В цей день розпочнуть свою роботу дитячі заклади оздоровлення з цілодобовим перебуванням та  Пам’ятаймо, що дотримання прав дітей є необхідною умовою для формування гуманного, справедливого і благополучного суспільства.