Незаконне користування землею: суд стягнув на користь Мукачівської міськради 53 тис. гривень

4 роки ago admin 0

22 травня в Мукачівському міськрайонному суді Закарпатської області відбувся розгляд справи за цивільним позовом місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Мукачівської міської ради про відшкодування шкоди, завданої використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

Відповідач по справі використовував земельну ділянку, загальною площею 1907 квадратних метрів, без оформлення документів, що посвідчують право власності чи право користування земельною ділянкою. Разом з тим, з лютого 2016 року відповідачем не сплачувались плата за землю та орендна плата, що призвело до втрат бюджету в розмірі 53 тис.

Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Згідно ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

У зв’язку з цим, суд дійшов до висновку неправомірності дій відповідача та прийняв рішення стягнути з останнього на користь Мукачівської міської ради збитки, завдані внаслідок незаконного користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів, у розмірі 53 тис. грн.

Юридичний відділ