«Кордони – не перепона»

4 роки ago admin 0
    alt26 травня відбулося свято дружби двох сусідів України та Словаччини. Цьогорічний – сімнадцятий День добросусідства провели на території міжнародного пункту пропуску «Ужгород -Вишнє Немецьке», на українсько-словацькому кордоні.

Зі Словацькою Республікою Україна має 97 км. спільного кордону. Відносини наших народів мають давнє та, головне, дружнє і позитивне історичне коріння, сягаючи сивої давнини. 
Ми – сусіди, які століттями живуть поруч один з одним, в приязні, допомагаючи та підтримуючи один одного у непрості часи. Наші дружні відносини, як результат глибоких історичних та культурних зв’язків українського та словацького народів, нині яскраво підтверджуються вже традиційними днями добросусідства між Україною та Словаччиною, які у травні щороку відбуваються на кордоні двох держав разом з обміном виступів творчих колективів, проведенням інших важливих культурних заходів.

У складі офіційних делегацій участь у святі взяли керівники Закарпаття – Геннадій Москаль та Йосип Борто, а також Кошіцького та Пряшівського країв  Словаччини – Ростислав Трнка та Мілан Маєрські. Очільники прикордонних регіонів двох країн привітали присутніх з традиційною зустріччю добрих сусідів.

     Під час заходу учасники підписали Меморандум про співпрацю Кошицького та Пряшівського самоврядних країв із Закарпатською ОДА та Закарпатською облрадою на період з травня 2018 року по травень 2019 року, який покликаний стимулювати інвестиційний потенціал Закарпаття та сприяти входженню іноземного бізнесу в наш регіон, зокрема словацького.

    Також підписано Угоду про співпрацю між с. Паладь-Комарівці та с. Руське в рамках якої заплановано будівництво спільного міжнародного автомобільного пункту пропуску.

      З вітальними промовами до присутніх один за одним зверталися посадовці, наголошували на важливості цього свята та бажали громадам наснаги й успіхів у розбудові своїх країв та держав.

На це гармонійне свято культурного, ділового та бізнесового обміну, завітала і Іршавська делегація на чолі із головою райдержадміністрації Олександр Горін.

 Представники від району гостинно приймали всіх високопоставлених гостей до своєї «скромної оселі» і частували смачними стравами іршавської кухні. Було також презентовано досягнення нашого району, а саме, чималий спектр рекламно-інформаційної продукції – карти, буклети, листівки з туристично-привабливими куточками нашого краю, сувенірну продукцію, виготовлену власноруч нашими іршавськими народними умільцями. 

Опісля офіційної частини територію на кордоні заполонили народні гуляння, мелодії українських та словацьких пісень, запальні танці, які учасникам свята щиро дарували кращі фольклорні колективи. Та головна родзинка свята, на думку гостей та організаторів, – невимушене спілкування.

Метою участі в святі було налагодження ділового партнерства, зміцнення українсько-словацької дружби, поглиблення транскордонного співробітництва і сталого розвитку добросусідських відносин, ділових контактів, багатогранних зв’язків у всіх сферах суспільно-політичного та соціально-економічного життя.

День Добросусідства – це святковий день справді добрих сусідів, які пов’язані історією і сьогодення, це щире та добре свято, яке дає серйозний поштовх для економічного і культурного співробітництва, слугує своєрідним підсумком досягнутого. Сподіваємося, що така міжнародна співпраця у перспективі  виллється у вагомі результати!

alt

alt

 

alt

alt

alt

alt

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

alt

 

alt

alt

alt