У Чехії голова Закарпатської облради та гетьман Устецького краю обговорили подальшу міжрегіональну співпрацю

4 роки ago admin 0

Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, перебуваючи у кількаденній робочій поїздці в Чехії, відвідав крайову адміністрацію Устецького краю, де зустрівся з гетьманом Олдржихом Бубенічеком.

У зустрічі також взяли участь: голова Свалявської райради Мирослава Ливч, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець,  начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський, радник гетьмана з міжнародних питань Павел Мусіл, директор Громадського благодійного товариства SERVISO Луція  Єчменова та представники бізнесу.

У ході обговорення сторони поділилися своїм баченням подальшої міжрегіональної співпраці. Серед іншого йшлося і про залучення інвестиційних проектів, обміну контактами.

Михайло Рівіс наголосив, що з усіх країн Євросоюзу найбільш ефективною співпраця та підтримка нашому краю надає Угорщина та Чехії, до складу яких свого часу входило Закарпаття. Відтак, під час жвавої дискусії сторони обговорили низку для співпраці питань. Зокрема, партнерство у галузі освіти з подальшим обміном студентів Ужгородського національного університету та чеського вишу Яна Євангеліста Пуркинє Усті над Лабем.

Також не обійшли увагою і питання співпраці між Агенцією регіонального розвитку і транскордонного співробітництва «Закарпаття» і Громадським благодійним товариством SERVISO з Устецького краю, направлену на зміцнення потенціалу територіальних громад в питаннях зайнятості та освіти, а також – сприяння розвитку сільських районів, поліпшення якості життя їх мешканців, підтримка діяльності у сфері освіти сільського населення,

– На сьогодні облрада активно працює над залученням іноземних партнерів країн Євросоюзу, зокрема Чехії, яка у рамках регіонального співробітництва надає фінансову допомогу самоврядним громадам Закарпаття, – наголосив Михайло Рівіс, додавши: – Так, завдяки співфінансуванню, реалізовано проекти у культурно-освітній сфері, серед яких реконструкція дитячих садочків, шкіл, бібліотек, медичних установ тощо. Це дуже взаємовигідна співпраця, бо налагоджено не лише тісні культурні зв’язки, також ми переймаємо успішний досвід чехів з реформування місцевого самоврядування.

Зі свого боку, гетьман Устецького краю Олдржих Бубенічек наголосив на пріоритетних питаннях двосторонньої угоди, метою якої є довготривала співпраця, направлена на налагодження економічного та соціально-культурного співробітництва органів місцевого самоврядування обох регіонів.

Насамкінець, господар чеського краю у своєму робочому кабінеті з гордістю продемонстрував потужну колекцію зібраних подарункових речей від високоповажних гостей з різних країн світу та запросив очільника облради взяти участь у міжрегіональному форумі Устецького краю.

Прес-служба Закарпатської облради

IMG_0207
IMG_0205
IMG_0203
IMG_0201
IMG_0197
IMG_0195
IMG_0194
IMG_0177
IMG_0175