Михайло Рівіс на міжрегіональному форумі закликав чеських підприємців активно інвестувати в Закарпаття

4 роки ago admin 0

У крайовій адміністрації Устецького краю, що в м. Усті над Лабем, відбувся перший міжрегіональний форум, організатором якого виступила чеська Регіональна торгова палата. Відкрили зібрання приймаюча сторона -гетьман Устецького краю Олдржих Бубенічек та гість із Закарпаття – голова облради Михайло Рівіс.

З української делегації у форумі також взяли участь: депутат облради Василь Федурця, керівники Свалявської та Тячівської райрад – Мирослава Ливч та Іван Фабрицій, секретар Хустської міськради Володимир Ерфан, декан економічного факультету УжНУ Віталій Сержанов, представники бізнесу, науковці обох регіонів.

– Основна увага сьогоднішнього дискусійного майданчика приділяється співпраці з головним партнером Усті над Лабем – Закарпаттю, – підкреслив  у своєму виступі гетьман, додавши: – І хоча наш край уклав з ним контрактне партнерство менше року тому, але проекти вже реалізовуються для його активного виконання.

В свою чергу, Михайло Рівіс підкреслив потенціал розвитку співпраці Закарпаття з чеським краєм у сферах торгівлі, туризму, освіти і зайнятості. Також він наголосив, що Срібна Земля має значну інвестиційну привабливість.

– Закарпатський край не є типовим промисловим регіоном, але він по-своєму цікавий іноземним інвесторам. Туристичні пропозиції включають природні надбання: гірські річки та озера, багаті мінеральні джерела. За рік Закарпаття відвідало понад два мільйони людей. Тож, вкладені інвестиції в розвиток туризму згодом повернуться інвестору у вигідному грошовому еквіваленті, – зауважив очільник облради. Відтак закликав чеських підприємців активніше інвестувати в Закарпаття. Та пообіцяв зі свого боку докласти максимум зусиль, аби створити чеським діловим партнерам найоптимальніші умови для ведення бізнесу.

Далі відбулася відеопрезентація Устецького краю та Закарпатської області. Відтак учасників форуму ознайомили з оцінкою ділового середовища в обох регіонах. Керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець розповів, що Закарпаття має багату палітру потужних та успішних бізнес-проектів різних транснаціональних компаній. На невеликій території краю розміщено чимало інвестиційних гігантів, які виробляють продукцію з попитом в усьому світі. Ці флагмани формують фінансову спроможність регіону та стабільно наповнюють бюджетні надходження.

Насамкінець присутнім представлено відеоролики про університет Яна Євангеліста Пуркіні в Усті над Лабем та Ужгородський національний університет. Про діяльність та досягнення закарпатського вишу детально розповів декан економічного факультету УжНУ, кандидат економічних наук, доцент Віталій Сержанов, який наочно продемонстрував також  і майбутні можливості випускників-студентів, викладачів для спільної участі в міжнародних проектах і ​​конкретних планах.

Прес-служба Закарпатської облради

IMG_0253
IMG_0252
IMG_0244
IMG_0240
IMG_0237
IMG_0234
IMG_0231
IMG_0225
IMG_0222
IMG_0217
IMG_0216
IMG_0214