Дитячий фольклорний гурт “Цімборики” з Хуста гідно представив Закарпаття в Чехії

4 роки ago admin 0

Культурні надбання та традиції у святковій атмосфері було продемонстровано на святкуванні Дня національних меншин в м. Усть над Лабем (Чехія), який традиційно щороку організовує комітет у справах нацменшин Устецького краю наприкінці травня. Серед поважних гостей дійства, а це: посол Ізраїлю Данієль Мартин Мерон, представників різних дипломатичних відомств Румунії, Болгарії, Угорщини, Словаччини, Німеччини, В’єтнаму, ромської общини в Чехії, – став і голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.

У насиченій програмі фестивалю були представлені не лише пісенні, музикальні та танцювальні виступи колективів цих країн, а й традиційні страви національних меншин в Чехії. Тут частували всіх бажаючих ласими наїдками, запрошували скуштувати їхню гастрономію рідною мовою, люди знайомилися між собою і гарно розумілися.

– Наш регіон відрізняється не лише економічним потенціалом і природною красою, але і складом населення, невід’ємною частиною якого є національні меншини, – зазначив у своєму виступі гетьман Устецького краю Олдржих Бубенічек, додавши: – Вважаю, що ця подія сприятиме ще кращому взаєморозумінню між ними.

– Такі дійства покликані зблизити людей, різних за культурою, за мовою, які нині мешкають у Чехії. Саме День національних меншин несе за собою зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, – прокоментував місцевим телеканалам очільник облради Михайло Рівіс.

До слова, вперше, завдяки очільнику облради Михайлу Рівісу, жителі міста Усті над Лабем побачили і почули виступ зразкового дитячого фольклорного гурту “Цімборики” з Хуста, які гідно представили Закарпаття. Художній керівник цього колективу – Наталя Шимша підготувала чудовий репертуар для діток, вдягнених в автентичний одяг. Відтак, на всю площу Лідіце прозвучали народні закарпатські пісні: «Червена ружа трояка», «Гоп шіді-ріді», «Пуйду до Драгова» та інші. Всі присутні «дякували» діткам гучними оплесками, що означало – гурт мав найкращий репертуар серед виступів болгар, угорців, словаків, євреїв, румун, ромів, в’єтнамців.

Прес-служба Закарпатської облради

IMG_0313
IMG_0305
IMG_0301
IMG_0300
IMG_0295
IMG_0293
IMG_0291
IMG_0289
IMG_0284
IMG_0283
IMG_0282
IMG_0280
IMG_0278
IMG_0274
IMG_0267
IMG_0265
IMG_0261
Image