Петро Грицик: Хай щедрим на добро та радість буде життєвий шлях випускників-2018!

4 роки ago admin 0

Сьогодні, 26 травня на українсько-словацькому кордоні відбулося яскраве дійство- День добросусідства – 2018.

На пункті пропуску «Ужгород – Вищнє Нємецке» зібралися представники самоврядної та виконавчої влад прикордонних регіонів України та Словаччини, депутати різних рівнів, дипломати, культурні діячі та мистецькі колективи.

Святково прибрана сцена, дружнє потискання рук, багато музики, квітів – усе створювало  добрий настрій. Присутні здебільшого – в національних костюмах двох братніх країн.

Серед запрошених – виконуючий повноваження голови облради Йосип Борто, голова облдержадміністрації Геннадій Москаль, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Словацькій Республіці Юрій Мушка, керівник Посольства Чеської Республіки та Тимчасовий повірений у справах Посольства Чеської Республіки Павло Сладкий, Генеральний консул Словацької Республіки  в Ужгороді Мірослав Мойжіта, Генеральний консул Угорщини в Берегові  Сіладі Матяш, голова Кошіцького самоврядного краю Словацької Респубілки Ростислав Трнка та голова уряду Юрай Дьорко, голова Пряшівського самоврядного краю Словацької Республіки  Мілан Маєрські та його заступники- Мартін Якубов і Петро Бізовський, а також голова канцелярії Марек Цимбала та голова уряду Йожеф Цволіга та ін. Почесним гостем свята був колишній Президент Словаччини Рудольф Шустер.

Ростислав Трнка та Мілан Маєрські  у своїх промовах високо відзначили співпрацю з нашим краєм, у рамках якої реалізовано низку спільних  проектів у сфері туризму, освіти, культури та запевнили, що робитимуть все для того, аби партнерство  розвивалося й надалі,  а його географія- ширшала. Підписані сьогодні документи, як відзначили поважні гості,  сприятимуть зміцненню добросусідства країв та дружбі наших народів і громад .

-Робиш добре сусіду- робиш добре собі, – наголосив  Мілан Маєрські.

Керівництво нашої області зі свого боку також виголосило свої промови. Губернатор краю підкреслив, що нинішня зустріч – це ще одна нагода для розширення контактів між Україною і Словаччиною, а також між нашими партнерським краями.  Співпраця з нашими сусідами для Закарпаття є надзвичайно важливою. Особливо тепер у час реформування економічної системи в Україні та соціальної сфери. Ми маємо чим поділитися і запозичити.

Йосип Борто від імені голови облради Михайла Рівіса, всього депутатського корпусу краю та від себе особисто висловив найсердечніші вітання всім учасникам свята. Та зазначив, що наш край унікальний не тільки чудовою природою, геополітичним положенням, а  й людьми. Вони мирні, дружні, гостинні. Толерантно відносяться до культури, мови, традицій і віросповідань інших національностей. Тому не дивно, що одним із пріоритетних напрямків розвитку Закарпаття є зміцнення та розвиток прикордонного та транскордонного співробітництва.

-Ми дуже вдячні Словаччині за те, що вона готова передати нам свій багатий досвід євроінтеграційних процесів і сприяє євроінтеграції України. На території Словаччини проживає понад 30 тисяч осіб, які називають  себе українцями, на Закарпатті – 5 тисяч словаків. Ми хочемо і маємо зробити все для того, аби всі люди почували себе комфортно на тій землі, де вони живуть. Нас об’єднує набагато більше, ніж роз’єднує. І ми усвідомлюємо, що із сусідами треба бути в добрих відносинах. Маємо контактувати, показати себе, свою культуру, традиції. Сьогоднішній захід, думаю, дасть можливість поспілкуватися і поділитися частинкою своєї культури і тепла народної душі. Документ, який ми сьогодні підпишемо, дасть змогу зміцнити і покращити зв’язки, стосунки між нашими краями задля покрашення життя людей і зміцнення дружби між українським та словацьким народами, – наголосив Йосип Йосипович, побажавши всім  мирного неба, змістовного і приємного відпочинку.

Опісля сторони підписали Виконавчий протокол № 10 до Меморандуму про співпрацю між Кошицьким самоврядним краєм, Закарпатською обласною державною адміністрацією, Закарпатською обласною радою на період з травня 2018 року по травень 2019 року , які скріпили своїми підписами та печаткам   Рaстислав Трнка, Геннадій Москаль,  Йосип Борто . Аналогічний документ про співпрацю було підписано також із Пряшівським самоврядним краєм.

Відтак угоди про співробітництво було підписано на рівні голів окремих  сільських рад країв-партнерів. То ж для підписання документів було запрошено:  зокрема, Петра Мікула, голову села Беловежа з Пряшівського самоврядного краю та Володимира  Химича, голова села Верхній Коропець Мукачівського району;  Франтішка Олага, голову села Гажлін з Пряшівського самоврядного краю та Івана Мосака, голову села Чинадієво Мукачівського району;  Юрая Єдінака, голову села Камієнка з Пряшівського самоврядного краю та Василя Білака, голову села Руські Комарівці Ужгородського району; Яна Божіка, голову села Курімка з Пряшівського самоврядного краю та Михайла Мишкулинця, голову села Іванівці  Мукачівського району; Растіслав Репку, голову села Орехова з Кошицького самоврядного краю та Павла Машіку, голову села Оноківці Ужгородського району; Франтішка  Марціна, голову села Остров з Кошицького самоврядного краю та Олександра Пецу, голову села Кібляри Ужгородського району; Еріку Лакаташову, голова села Руска з Кошицького самоврядного краю та Йосипа Іллара, голову села Паладь Комарівці Ужгородського району; Андрея Тімку, голову села Тібава  Собранецького району Кошицького самоврядного краю та Володимира Козака, голову села Бобовище Мукачівського району.

Відтак заступник голови облради Петро Грицик вручив подарунки керівникам партнерських країв і всі разом оглянули виставки народного мистецтва та спілкувались в невимушеній обстановці. Не обійшлося і без добросусідських  частувань і гарного концерту самодіяльних творчих  колективів.

Прес-служба облради

_DSC0563
_DSC0562
_DSC0561
_DSC0560
_DSC0556
_DSC0553
_DSC0550
_DSC0549
_DSC0545
_DSC0542
_DSC0535
_DSC0528
_DSC0526
_DSC0524
_DSC0519
_DSC0515
_DSC0514
_DSC0513
_DSC0512
_DSC0510
_DSC0499
_DSC0494
_DSC0491
_DSC0487
_DSC0473
_DSC0467
_DSC0464
_DSC0460
_DSC0459
_DSC0454
_DSC0451
_DSC0445
_DSC0439
_DSC0435
_DSC0430
_DSC0429
_DSC0427
_DSC0423
_DSC0422
_DSC0418
_DSC0415
_DSC0410
_DSC0403
_DSC0396
_DSC0394
_DSC0387
_DSC0380
_DSC0377