Галузевий інспектор вказав будівельникам на виявлені порушення

3 роки ago admin 0

Управління Держпраці у Закарпатській області проводить перевірку будівельного майданчика багатоквартирного житлового будинку з вбудованими підсобними приміщеннями на вулиці Климпуша в Ужгороді. Зводить будівлю підрядна організація ПРК «Делі».  У ході проведення перевірки головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Управління ДержпраціМихайло Повх вказав  керівництву компанії на те, що слід подбати, аби будівельні роботи на майданчику були безпечними.

Тому посадовець зобов’язав будівельників деякі з виявлених порушень вимог охорони праці усунити негайно. Зокрема, місця перед тимчасовими приміщеннями повинні бути виготовлені із суцільного настилу, територію будмайданчика необхідно розрівняти, також неприпустимо, щоб арматурні дроти виступали з грунту. Водночас посадовець наголосив: слід вести облік входу і виходу людей з території будівництва, а робочі місця і проходи до них, розташовані на висоті понад 1,3 м і на відстані менше ніж 2 м мають бути огороджені.

Принагідно галузевий інспектор провів з будівельниками бесіду профілактичного характеру, під час якої акцентував увагу на питаннях організації безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки. Як зауважив Михайло Повх, усі працівники повинні проходити на підприємстві навчання у формі інструктажів з питань охорони праці, першої допомоги потерпілому, правил поведінки та дій у разі виникнення аварійних ситуацій; не варто забувати про використання запобіжних поясів, касок; мають бути наявні огородження та позначення знаками зони із потенційними та постійно-діючими небезпечними виробничими факторами; інвентарні піддони, контейнери, які унеможливлюють падіння цегли під час піднімання та переміщення тощо.

Крім цього, посадовець звернув увагу керівництва на заборону використання праці неповнолітніх під час виконання робіт підвищеної небезпеки на будівництві.

До речі, треба відзначити, що усі працівники цієї будівельної фірми належним чином забезпечені засобами індивідуального захисту. Наразі перевірка ще триває. За всіма виявленими порушеннями будуть складені акти, а керівництву видані приписи на їх усунення.