Ветеран Закарпатської міліції Іван Кополовець з Мукачева двічі побував у Чорнобилі

11 місяців ago admin 0

Мукачівець Іван Кополовець, ветеран органів внутрішніх справ, 23 роки віддав службі в міліції. Він також двічі побував у Чорнобилі на ліквідації наслідків аварії на атомній електростанції.

Після аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року одними з перших на локалізацію пожежі, охорону території та евакуацію населення кинулися пожежники та міліціонери. Серед перших правоохоронців Закарпаття туди поїхав Іван Кополовець – дільничний інспектор Мукачівського районного відділу міліції. У місті Прип”ять за самовіддану службу він був призначений начальником відділу по охороні громадського порядку.

То була важка праця багатьох людей з усієї держави, згадує Іван Миколайович. Більшу частину місцевих мешканців із зони опромінення було евакуйовано. Залишились покинуті будинки, техніка, яку доводилось розбирати і по частинах закопувати у так звані могильники. Завданням міліціонерів було перевіряти автотранспорт, яким звозили радіоактивну техніку до могильників. Крім того, охороняли громадський порядок. Стежили, аби мешканці радіоактивної зони чи відряджені не розповсюджували забруднення в інші регіони держави.

Після повернення із Чорнобиля Іван Кополовець повернувся до повсякденної роботи в службі дільничних інспекторів міліції. Загалом Іван Миколайович віддав службі в ОВС 23 роки свого життя.

75-річний ветеран удостоєний грамотами, відзнаками та державними нагородами за самовіддану службу. Але більш за все, каже ветеран, він цінує дружбу, шанує пам'ять про роки, віддані улюбленій справі – служінню людям і захисту правопорядку в державі.

Працівники поліції Закарпаття цінують самовідданість ветеранів, ліквідаторів наслідків масштабної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС. Віддаємо дань пошани всім ліквідаторам, які, рятуючи людство від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров'ям і життям!

Відділ комунікації поліції Закарпатської області