Громадянська мережа «ОПОРА» презентувала результати вимірювання Індексу публічності місцевих рад обласних центрів та місце у рейтингу Ужгородської міської ради

11 місяців ago admin 0

Громадянська мережа «ОПОРА» презентувала напередодні в Ужгородському прес-клубі результати вимірювання Індексу публічності місцевих рад обласних центрів та місце у рейтингу Ужгородської міської ради. Такий моніторинг проводили вже вп’яте. Результати представив координатор вимірювання Індексу публічності в Ужгороді Ярослав Гулан, на презентації були присутні і представники Ужгородської міської ради – секретар ради Андріана Габор та керуючий справами виконкому Олена Макара.

Отож, за результатами вимірювання у 2017 році Індекс публічності Ужгородської міської ради становить 56,1%, тоді як минулого року був 48,8%. Цього року, як і попереднього, обласний центр Закарпаття опинився на 19 місці, однак покращив свої показники у відсотковому значенні. Хоча за 2016 рік досліджували 22 міста, а за 2017-ий – вже 24 обласні центри. Там, де непідконтрольні території, вимірювався Індекс публічності у містах, які зараз виконують функції обласних центрів. Позаду Ужгорода – Житомир, Запоріжжя, Черкаси, Одеса та Полтава.

На жаль, Ужгород поки що залишається у категорії «міст із низьким рівнем публічності» – разом з ще 8 обласними центрами, де рівень публічності – від 41 до 60%. Хоча навіть міста-лідери цьогорічного рейтингу знаходяться у категорії «міста із задовільним рівнем публічності» і нема жодного обласного центру, який би відповідав критеріям «публічні міста», де має бути показник 81-100%.

Щодо Ужгорода, то за результатами моніторингу у 2017 році зросли і рівні публічності міського голови – із 51% до 57%, депутатського корпусу – із 54% до 64%, виконавчих органів – з 42% до 48%.

Секретар міської ради Андріана Габор, зокрема, сказала: «Дуже відрадно, що за результатами моніторингу Індекс публічності депутатського корпусу Ужгородської міськради зріс. Хочу повідомити, що все те, що передбачено законодавством, а також регламентом міської ради, виконується і на сайті оприлюднено у повному обсязі. Кожен ужгородець, зайшовши на офіційну сторінку міської ради, може відстежити діяльність свого депутата, послухати аудіозапис сесії чи подивитися її онлайн-трансляцію, ознайомитися з повним протоколом засідання сесії». Також Андріана Антонівна зазначила, що за цієї каденції дотримуються терміни оприлюднення проектів рішень на сесію – 20 робочих днів, самі рішення оприлюднюються не пізніше 5 робочих днів після закінчення сесії. Усі засідання постійних депутатських комісій є відкритими, будь-хто може потрапити на них, взяти участь в обговоренні. Графіки проведення комісій, а також протоколи засідань також оприлюднюються на офіційному сайті.

Олена Макара, керуючий справами виконкому Ужгородської міської ради подякувала представникам «ОПОРИ», відзначивши, що напрацювання і рекомендації, які ця громадська організація надсилає кожного разу після вимірювання Індексу публічності, є свого роду путівником у роботі підрозділів виконавчого комітету. Багато чого міська рада вже реалізувала, зокрема оновлено офіційний сайт, який, до речі, у четвірці кращих в Україні, він є зручним для користувача. «Більше півроку, як тісно співпрацюємо з громадянською мережею «ОПОРА» у напрямі оприлюднення відкритих даних, сподіваюся, що це додасть нам позитиву вже найближчим часом. Нещодавно впроваджено електронний документообіг, крім того, зовсім скоро у повній мірі запрацює оновлений Центр надання адміністративних послуг, з електронною чергою, забезпеченням доступу людей з інвалідністю», – сказала Олена Михайлівна.

Презентація результатів вимірювання Індексу публічності місцевих рад обласних центрів мала швидше формат діалогу, під час якого і громадські активісти, і журналісти, і представники міської ради обговорювали показники рейтингу, радилися, як їх покращити, над чим потрібно працювати першочергово.

За результатами моніторингу Індексу публічності Ужгородської міськради уже традиційно Громадянська Мережа ОПОРА надішле рекомендації щодо покращення рівня публічності діяльності органу місцевого самоврядування.

1 of 9