На Закарпатті фахівці Управління Держпраці перевірили місця масового скупчення людей

11 місяців ago admin 0

Після сумнозвісних подій у російському Кемерові Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив профільним відомствам, в тому числі й органам Держпраці, провести масштабну перевірку місць масового скупчення людей. Упродовж майже двох тижнів фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області перевіряли на  виконання відповідних документів КМУ і  Міністерства соціальної політики України стан охорони праці на об’єктах з масовим перебуванням людей, віднесених до СС-2 та СС-3 класів наслідків, будівель або споруд, а також у закладах освіти, лікувально-профілактичних закладах краю. Загалом було здійснено 28 позапланових перевірок суб’єктів господарювання.

Серед них – п’ять закладів освіти, вісім лікувально-профілактичних закладів та п’ятнадцять торгово-розважальних центрів. У ході проведення перевірок посадовці виявили понад 220 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Як зауважує начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці Віталій Ляхович, найпоширенішими порушеннями були: не проходження обслуговуючого персоналу навчання та перевірку знань з питань охорони праці; не проведення замірів опору ізоляції проводів та кабелів, опору контурів  заземлення, петлі «фаза-нуль»; відсутність інструкції з охорони праці працівників; порушення термінів проведення інструктажів з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії; працівники не забезпечені спецодягом. За результатами перевірок, до адміністративної відповідальності притягнуто 23 посадові особи (в т.ч. 12 керівників). 

Керівникам суб’єктів господарювання, запропоновано відсторонити від виконання робіт працівників, які не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці. За словами Віталія Ляховича, нагляд та контроль за виконанням вимог безпеки, турбота про безпечність технологічних процесів і обладнання, утримання приміщень, обладнання та засобів захисту в належному стані, організація виконання робіт відповідно до вимог безпеки, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту є важливими складовими  запобігання виробничому травматизму.