До уваги суб’єктів господарювання стосовно продовження строку дії документів дозвільного характеру

11 місяців ago admin 0

Відповідно до частини 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці» обов’язок суб’єкта господарювання, який виконує роботи підвищеної небезпеки та експлуатує (застосовує) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки,  одержати відповідний дозвіл на виконання цих робіт та експлуатацію вказаної техніки.

Видає такі дозволи на безоплатній основі центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці. На сьогодні ним є Держпраці, у Закарпатті – Управління Держпраці. Стаття 21 вказаного Закону є спеціальною нормою, що регламентує видачу, переоформлення, анулювання дозволу.

Суб’єкт господарської діяльності, який має намір продовжити виконання роботи підвищеної небезпеки або експлуатацію об’єкта,  повинен відповідно до п.15 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки»  звернутися в Управління Держпраці у Закарпатській області (м.Ужгород, вул.Минайська, 16) і подати необхідний пакет документів до закінчення терміну дії попереднього дозволу. У випадку, якщо господарюючий суб’єкт звернеться після закінчення терміну дії попереднього дозволу, цей дозвіл не буде продовжено.