32 роки від Чорнобильської катастрофи

2 роки ago admin 0

25 квітня 2018 року відбулася зустріч з потерпілими та ліквідаторами Чорнобильської катастрофи з нагоди 32 річниці аварії на ЧАЕС. Учасниками заходу були в.о. голови райдержадміністрації Олександр Гарновдій, заступник голови райдержадміністрації Єва Раті, заступник голови районної ради Степан Мацко, керівник апарату райдержадміністрації Руслана Боднарюк, голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» в Ужгородському районі Тиберій Штефанець, заступник начальника Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області Галина Довгей, лікар-реабілітолог Юрій Павлик, керівники структурних підрозділів РДА: управління соціального захисту населення Андріана Зизич, відділу охорони здоров’я Світлана Чопик, відділу освіти, молоді та спорту Маріанна Михайлишина, а також голова та заступник голови Закарпатської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Василь Угрин та Олександр Коляденко, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.

На початку зустрічі керівники району звернувся до присутніх чорнобильців зі словами вдячності за їх внесок в ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС, за те, що вони врятували світ від радіоактивного лиха, адже 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства.

Присутні  хвилиною мовчання вшанували героїв-ліквідаторів, які загинули під час аварії на ЧАЕС.

Після чого перейшли до діалогу. Керівники районний служб і управлінь інформували присутніх про стан соціального, пенсійного, медичного забезпечення ліквідаторів, зміни в законодавстві, обчислення пенсій, медикаментозне забезпечення та стаціонарне лікування.

Учасникам зустрічі надані змістовні відповіді та роз’яснення на поставлені запитання.

Запрошений на зустріч Олександр Коляденко проінформував присутніх, що 17 квітня відбулось засідання Центральної Ради „Союз Чорнобиль України” під час якої представники всіх регіонів розглянули та схвалили пропозиції Мінсоцполітики щодо покращення пенсійного забезпечення ліквідаторів аварії та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також внесли пропозиції щодо покращення медичного забезпечення та врегулювання питання щодо підписання декларації з сімейними лікарями.

Варто зазначити, заходи даного формату сприяють ефективному “зворотньому зв’язку” органів влади та оперативному реагуванню на проблемні питання.

 

За інформацією Ужгородської РДА