Йосип Борто зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Мари Йованович

11 місяців ago admin 0

Поважний керівник дипломатичної місії США перебуває з робочим візитом на Закарпатті.

У рамках візиту  Мари Л. Йованович зустрілася з керівництвом області, відтак – із студентам УжНУ.

В обласній раді її приймав перший заступник голови облради Йосип Борто .

У зустрічі взяли участь голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, національних меншин та інформаційної політик Ільдіко Орос та депутат облради Гейза Гулачі.

Йосип Йосипович щиро подякував за приїзд у наш край, що межує з чотирма країнами Євросоюзу,  та побажав гарних вражень від  Закарпаття чи то Сріберної Землі, як  поетично закарпатці із покоління в покоління називають рідний край.

-Ми маємо чим пишатися, бо є здобутки і успіхи. Та найбільшою гордістю є наші  щирі, працелюбні люди, що проживають в краї, а це -представники майже сто націй і народностей, для яких найголовнішими цінностями в житті є мир над головою та повага один до одного. Однак маємо  і проблеми. Серед них –  як економічні, так і  міграційні. Адже правда в тому, що у зв’язку із непростим сьогоденням люди виїжджають на заробітки у чужі держави  цілими родинами. Тому влада краю, депутатський корпус  працюють над тим, аби  максимально використати  географічне та геополітичне положення, а також  унікальні етнічні преваги нашого краю для створення кращих умов життя, розвитку громад і територій. Щоб призупинити еміграцію краян   та заохотити тих, хто виїхав – повернутися на рідну землю, – наголосив Йосип Йосипович. Відтак  з уболіванням розповів і про дестабілізаційні спроби окремих радикальних груп щодо  угорської  нацменшини нашого краю, які цієї весни мали місце, і які  сколихнули  не тільки Україну, а й  сусідів європейського закордоння.

– На щастя, дякуючи швидкій реакції та злагодженій роботі правоохоронних органів краю,  такі  спроби  зазнали фіаско, – підсумував  Й.Борто.

Мари Йованович зі свого боку наголосила, що США підтримує Україну в її Євроатлантичних устремліннях.

– США – багатонаціональна  держава і має добре відлагоджені механізми  та величезний досвід мирного співіснування людей  і громад, яким  ми готові поділитись, – мовила Мари Л.Йованович.

 Прес-служба облради

6
2
1