Технічній інспекції праці профспілок – 100 років

11 місяців ago admin 0

Сьогодні у Будинку профспілок  в Ужгороді відбулося урочисте святкування  сторічного ювілею технічної інспекції праці профспілок. З цієї нагоди у малій залі зібралися колишні технічні інспектори праці профспілок багатьох поколінь, голови обласних галузевих організацій профспілок, працівники апарату облпрофради. Для участі в урочистих зборах були запрошені також керівники Управління Держпраці і Фонду соціального страхування України у Закарпатській області Богдан Дорош та Ігор Сегляник.

Розпочинаючи збори, перший заступник голови облпрофради Василь Захарець сказав, що основним завданням технічної інспекції праці профспілок, створеної століття тому  Декретом Ради Народних Комісарів «Про заснування інспекції праці» (від 17 травня 1918 року), завжди була охорона життя, здоров’я і праці усіх осіб, зайнятих будь-якою господарською діяльністю. Протягом багатьох років технічна інспекція праці профспілок у тісному соціальному партнерстві з різними державними структурами захищала законні права працівників на безпечні робочі місця, сприяла формуванню безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізації ризиків виробничого травматизму, професійної захворюваності та аварій на виробництві.

Своєрідною правонаступницею технічної інспекції праці профспілок стала Держпраці. Тому  під час реформування системи нагляду за охороною праці в Україні багато технічних інспекторів поповнили її лави. На це  у своєму виступі звернув увагу начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош. Коротко розповівши історію реорганізації органів системи нагляду за ОП, він дещо детальніше зупинився на особливостях здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про охорону праці у наш час, окреслив основні функції та повноваження Держпраці, назвав сучасні проблеми та охарактеризував можливі перспективи.

Про діяльність Фонду соціального страхування, розповів присутнім начальник управління ФСС у Закарпатській області Ігор Сегляник. Як зауважив Ігор Семенович, інтереси працюючих, захист їхніх трудових прав були і залишаються пріоритетними напрямами роботи як колишньої технічної інспекції, так і сучасних державних органів системи нагляду за ОП, в тому числі й Фонду соцстрахування.

В обговорені виступів взяли участь голови обласних організацій галузевих профспілок, колишні технічні інспектори праці облпрофради.  Вони згадали добрими словами ветеранів, які зробили великий внесок у розбудову системи  державного нагляду за охороною праці, а також  хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих ветеранів, хто відійшов у вічність.

Наприкінці урочистостей відбулося нагородження колишніх кращих технічних інспекторів та ветеранів технічної інспекції праці.  Серед них: Михайло Паш, Василь Добош, Анатолій Шітт, Віктор Кацеба, Анатолій Монашенко, Василь Герзанич, Костянтин Лізак, Іван Воронич, Михайло Саварин, Павло Орос, Анатолій Дятел, Михайло Шевера.