П’ять детальних планів територій розглянули сьогодні на громадських слуханнях в Ужгородській міській раді

2 роки ago admin 0

П’ять детальних планів територій розглянули сьогодні на громадських слуханнях в Ужгородській міській раді. Ця робота системно проводиться в місті для чіткого визначення функціонального і цільового призначення всіх площ, що і де доцільно будувати, передбачити і багатоповерхівки, й індивідуальні будинки, торговельні і комунально-обслуговуючі заклади, готелі і ресторани, зелені зони, громадські простори, освітні та інші установи, дороги, пішохідні, велосипедні доріжки тощо, аби в майбутній забудові не було хаосу.

Найбільше учасників сьогодні – майже півсотні – були присутні під час обговорення детального плану території, обмеженої вулицями Електрозаводською, Шумною, Другетів, Івана Айвазовського та Івана Панькевича. У ході обговорення створили ініціативну групу, до неї увійшли 11 ужгородців, вони запропонували, щоб розробники детального плану врахували, чи витримають додаткове навантаження інженерні мережі, передбачили паркувальні місця для мешканців проектованих багатоповерхівок, врахували існуючі індивідуальні будинки, поверховість будинків і відстані від майбутніх житлових новобудов до існуючих. Учасники слухань підтримали голосуванням пропозицію головуючого головного архітектора Олега Боршовського внести корективи до цього детального плану, погодити їх з ініціативною групою та  винести його на розгляд сесії Ужгородської міської ради.

В обговоренні інших детальних планів взяли участь лише 18 учасників слухань. Розглянули територію, обмежену вулицями Олександра Можайського, Минайською, Олександра Бородіна, Декабристів. Зауважень щодо неї від ужгородців не було, раніше тільки працівники управління архітектури та містобудування запропонували врахувати необхідність впорядкування території біля колишньої залізничної лікарні.

Відтак обговорили детальний план території, обмеженої вулицями Перемоги, Миколи Бобяка, Володимирською та Михайла Драгоманова. У ньому, серед іншого, передбачено будівництво за інвестиційні кошти приватного дитячого садочка. Зауважень у присутніх на громадських слуханнях теж не було, за підтримку цього плану проголосували одностайно.

У детальному плані території, обмеженої вулицями Собранецькою, Чеською та територією лісів (район вул. Запорізької), яка сягає аж прикордонної смуги, запроектовано майбутню об’їзну дорогу, каналізаційно-насосну станцію для очищення стоків. Також передбачено взяти в колектор невеличкий потічок, який утворюється переважно під час рясних дощів, частково він уже в трубі.

Детальний план території, обмеженої вулицями Приладобудівників, Миколи Бобяка, Перемоги, та межею міста передбачає багатоквартирну забудову висотою до 12 поверхів із паркінгами та торгівельними закладами на місці колишнього хлібозаводу. Була пропозиція членів містобудівельної ради Ужгорода прибрати з цієї території існуючі зараз гаражі і передбачити в межах цього детального плану у тому числі дитячий садок. На громадських слуханнях запропонували врахувати інтереси учасників гаражного кооперативу і учасників АТО, яким виділені земельні ділянки під індивідуальне гаражне будівництво.

Загалом детальні плани усіх територій, які виносилися на сьогоднішні громадські слухання підтримали, згодом, окремі після доопрацювань, винесуть на сесію Ужгородської міської ради.

1 of 9