На Львівщині у семінарі-тренінгу участь взяли інспектори праці з п’яти областей України

8 місяців ago admin 0

На Львівщині за участі заступника директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Олени Коновалової, начальника відділу експертизи умов праці Держпраці Володимира Гончарука відбувся тренінг для інспекторів праці з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської областей України.

Під час вступного слова начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова зауважила, що цей захід буде корисним   як для фахівців територіальних органів Держпраці, так  і для  інспекторів органів місцевого самоврядування.

«Впевнена, що за підсумками цієї зустрічі ми зможемо напрацювати єдину методику роботи щодо здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю», – сказала Ольга Вільхова, звертаючись до учасників заходу.

У рамках тренінгу  присутнім  роз’яснили вимоги законодавства  про працю. Учасників поінформували про повноваження інспекторів праці.

Олена Коновалова також наголосила, що основним завданням інспектора праці  є забезпечення дотримання норм законодавства.  «Для нас головне  не штрафувати, а  допомогти роботодавцю працювати у правовому полі та не порушувати законодавство».

При цьому повідомила, що свої повноваження державні інспектори праці здійснюють на підставі законів України „Про ратифікацію Конвенції міжнародної організації праці № 81 1947 року про інспекцію праці у промисловості й торгівлі” від 08.09.2004 № 1985-ІУ та „Про ратифікацію Конвенції міжнародної організації праці  № 129 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві” від 08.09.2004 № 1986-ІУ.

Під час тренінгу йшлося також про підстави для інспекційних відвідувань та алгоритм   їх проведення. При цьому увагу присутніх було акцентовано на тому, що  інспекційне відвідування не може тривати понад десять днів, а інспектор праці може здійснювати інспекційне відвідування та невиїзне інспектування.

Підсумовуючи сказане, представники Держпраці закликали учасників тренінгу особливу увагу звертати на дотримання прав та гарантій  військовослужбовців.