Проблеми профтехосвітніх закладів Ужгорода вирішували спільно

2 роки ago admin 0

В Ужгородській  міськраді відбулася зустріч керівників професійно-технічних навчальних закладів з представниками підприємств Ужгорода, міського Центру зайнятості, Держпраці.

Відкриваючи зібрання,  міський голова окреслив коло проблем, для вирішення яких освітянам,  роботодавцям та управлінцям потрібно діяти спільно. Адже, як відомо, фінансування ПТУ з 2016 року здійснюється за кошти місцевих бюджетів.

Однак у таких навчальних закладах Ужгорода власне мешканців міста навчається менше як половина. Водночас майно їх не передано на баланс міста і вкладати кошти у його розвиток немає можливості. Та головне – більшість випускників професійно-технічних закладів не залишається працювати в місті чи навіть в області, а масово виїжджає  за кордон.

Керівник Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування Віктор Кощак розповів, що цей навчальний заклад уже другий рік поспіль не набирає учнів за фахом продавець, бо охочих опановувати цю спеціальність надто мало, хоча на сайтах оголошень найбільше повідомлень саме про ці вакансії. Зрештою, випускники, які здобули інші професії, також не поспішають  влаштовуватися на роботу в місцеві заклади, хоча підготовка такого фахівця коштує понад 29 тисяч гривень у рік.

Учасники зустрічі обмінялися думками щодо розробки спільного механізму залучення колишніх вихованців ПТУ до роботи на місцевих підприємствах.

У свою чергу головний державний інспектор відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області Маріанна Гукс зауважила, що у практиці кожного роботодавця рано чи пізно виникає ситуація, коли йому потрібна допомога у вигляді робочої сили,  тому необхідно знати вимоги законодавства про працю, насамперед у частині оформлення трудових відносин зі своїми найманими працівниками, нарахування та виплати заробітної плати, дотримання належних соціальних гарантій. Представник Управління Держпраці звернула увагу присутніх на відповідальності, передбаченій за порушення норм трудового законодавства.

Підсумовуючи зустріч, міський голова Богдан Андріїв відзначив, що це лише початок спільної роботи, оскільки проблема має чимало аспектів. Необхідно діяти одразу в кількох напрямках. Детально аналізувати, які професії потребує ринок міста, краю і не готувати спеціалістів, яким важко буде знайти роботу, або які не відповідають сучасним вимогам до кваліфікації через застарілі навчальні програми. І для цього потрібно активно звертатися до центральних органів влади, пропонувати зміни до нормативних документів, законодавства.