Представники Інституту міста зі Львова поділилися в Ужгороді досвідом реалізації проектів і Картою дій

2 роки ago admin 0

Досвід проектів, які реалізовувала комунальна установа Інститут міста у Львові щодо розвитку та активізації громади обговорили напередодні в Ужгороді.

Дискусія проходила в історико-культурному комплексі «Совине гніздо», організована за підтримки Ужгородської міської ради в рамках проекту «План дій для розвитку громади», який реалізовує Інститут міста за підтримки Посольства Великобританії в Україні та у співпраці з Громадянською мережею ОПОРА.

Представники Інституту міста розповіли про свій досвід із 2009 року – вивчали що хвилює громади і як влада може вирішити ці питання, механізм залучення мешканців до прийняття рішень і виконання проектів.

Зокрема, у Львові визначили 39 мікрогромад, завданням було не лише знайти людей, які хочуть щось якісно змінити у громадському просторі міста, а й мотивувати їх докласти свої знання, час, досвід і створити інфраструктурний об’єкт. Обов’язковою умовою було також вкласти не менше 30% його вартості як співфінансування. Львів’яни поділилися досвідом залучення бізнесу до таких ініціатив, етапами роботи з громадою. Розповіли також про масштабний проект за участі громади зі створення стратегії розвитку мікрорайону Сихів і впровадження проекту «Вулиця для всіх» (на вулиці Степана Бандери), який враховує потреби і зручності для всіх категорій громадян – похилого віку, молоді, осіб з інвалідністю та інших.

За досвідом цих ініціатив працівники львівського Інституту міста сформували Карту дій, яка включає 4 кроки, у тому числі збору та аналізу інформації про громаду, її потреби та проблеми, проведення фокус-груп з експертами тощо. Ужгородці докладно цікавилися проведенням соцопитувань, громадських обговорень проектів, як враховувати різні думки, вирішувати конфліктні ситуації, залучати кошти.

Львів’яни працювали й з іншими містами, надавали методичні рекомендації громадам інших міст, у тому числі й Ужгороду і переконані, що досвід нашого міста теж може бути дуже цікавим і корисним.

1 of 11