В Ужгородській міській раді відбулося засідання Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України

1 рік ago admin 0

Перші у цьому році збори та засідання регіональної платформи Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України пройшли сьогодні в Ужгородській міській раді. На них прибули представники 15 із 22 членів регіонального відділення (РВ) із різних міст та об’єднаних територіальних громад (ОТГ) нашої області.

Із вітальним словом звернувся до колег голова Закарпатського РВ АМУ, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв. Зокрема, відзначив ефективність роботи Асоціації протягом минулого року і загалом, коротко нагадав проблеми місцевих громад, які вдалося спільними зусиллями вирішити на загальнодержавному рівні, повідомив, що ближчим часом очікується вирішення питань повернення до місцевих бюджетів акцизів за минулий рік та щодо розпоряджання землями поза межами населеного пункту. Богдан Євстафійович також відзначив позитивні зрушення, які відчуваються, відколи головою АМУ обрано Київського міського голову Віталія Кличка, а виконавчим директором Олександра Слобожана.

Про кроки уряду та подані до Верховної Ради законопроекти щодо передачі місцевим органам самоврядування, зокрема, ОТГ, можливості розпоряджатися землею за межами населеного пункту поінформував консультант РВ із правових питань Олег Лукша. Під час обговорення питання зазначалося, що з цього приводу є заяви прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, плани ближчим часом винести питання на засідання уряду, але якщо Кабмін і прийме механізм, то потрібні детальні роз’яснення, а відтак – врегулювання проблеми законом. Наразі ж землями розпоряджається Держгеокадастр без погодження з місцевою владою, тоді як на Закарпатті це особливо болюче питання, адже землі, яка є основним ресурсом, дуже мало, а, скажімо, ріллі на одного мешканця у нашій області найменше в Україні.

На сьогоднішньому засіданні РВ АМУ піднімали також питання земель держлісгоспів, переданих залізниці, під газові та електромережі, їх інвентаризації – усе це могло б давати надходження до місцевих бюджетів. Обговорювали і необхідність звернення до Міністерства фінансів щодо надходження податку на доходи фізичних осіб, зростання тарифів на електроенергію, водопостачання та водовідведення і вплив їх на діяльність водоканалів, необхідність юридичного оформлення меж населених пунктів, розробку детальних планів територій за їх межами, розподіл на обласному рівні коштів на ремонт доріг та чимало інших питань.

Щодо планів роботи Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст на цей рік, виконавчий директор РА АМУ Іван Ревтій повідомив, що заплановано 30 виїзних консультацій, 2 регіональні платформи, 7 практикумів для спеціалістів. Іван Іванович попросив присутніх підказувати теми для обговорення, проведення навчань чи роз’яснень.

Міський голова Ужгорода також виконав приємну місію – від імені колег привітав з днем народження Івана Ревтія та передав нагороду Асоціації міст України селищному голові Міжгір’я Віталію Цімботі.

1 of 13