ЗВІТ ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗА 2017 РІК

3 роки ago admin 0
 altПротягом 2017 року робота відділу була направлена на виконання заходів Програми економічного та соціального розвитку району.

Відділом проводилась підготовка інформаційних та аналітичних матеріалів, які подавались голові, заступникам районної державної адміністрації.

Забезпечено вчасне виконання розпоряджень, листів облдержадміністрації. 

Розроблено Програму економічного і соціального розвитку району на 2018 рік та прогноз на 2019 та 2020 роки та основні напрями розвитку на 2018рік, яка затверджена сесією районної ради від 22.12.2017 року.
        Проводиться  щомісячний моніторинг діяльності підприємств основного кола виробників промислової продукції. Промисловий комплекс району представлений 17 підприємствами основного кола виробників з них 14 – переробної галузі та 3 підприємства, які надають послуги з забезпечення населення водою, теплоенергією та вивозом сміття. Обсяг реалізації виробленої продукції за січень – листопад 2017 рік склав 164,8 млн.гривень. На підприємствах основного кола району працює 905 чоловік.

        Протягом року надавались консультації і проводився контроль за розпорядникам бюджетних коштів щодо дотримання законодавства при проведенні закупівель товарів, робіт і здійснення послуг  через систему   Prozorro в районі.

Проводилася робота з обстеження на території району об’єктів роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, що належать фізичним особам-підприємцям. Так, визначено, що в районі є  533 підприємств торгівлі,   235 об’єкти ресторанного господарства ( ресторани, бари, кафе, їдальні) та 62 об’єкти побутового обслуговування населення.

Відділом економічного розвитку і торгівлі постійно проводиться моніторинг цін на основні соціально  значущі товари по підприємствах роздрібної торгівлі та на ринках. Відповідна інформація періодично надається департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації.

         Протягом року надавались консультації, організаційно – методична допомога органам місцевого самоврядування, відділам освіти, охорони здоров’я,  які приймали  участь у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, зокрема Ільницькій сільській раді, відділу охорони здоров’я райдержадміністрації, комунальний заклад «Іршавський центр первинної медико-санітарної допомоги» Іршавської районної ради.

Станом на 30.12. 2017 рік подано  в департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА для оцінки конкурсною комісією 33 інвестиційні проекти, з яких: 8 проектів стосуються освіти, 4 – охорони здоров’я, 4 – берегоукріплення та охорона навколишнього середовища, 15 – дорожнього господарства, 1 – розвитку спорту. Також, підготовлено та направлено до Державного фонду регіонального розвитку проект «Створення сучасного навчально – виховного комплексу в Іршавському районі  на базі Ільницької ЗОШ I-II  ступенів (Новоселиця)», який може реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Розроблено інвестиційний паспорт району з додатками:

         перелік  об’єктів, які потребують  інвестицій, або інших управлінських рішень щодо подальшого їх використання;

–   інвестиційні пропозиції для розвитку туризму та рекреації в районі;

–   комерційні пропозиції промислових  підприємств району на 2017 рік;


   –   інвестиційні пропозиції підприємств району.


Розроблено інвестиційну пропозицію, направлену для розвитку спорту в  районі «Здорова дитина – сильна громада» (завершення будівництва   басейну закритого типу  дитячо – юнацької спортивної школи  в м. Іршава, яку розміщено на веб – сайті райдержадміністрації.

        Підготовлено та надано пропозиції проектів для фінансування в рамках Дунайської транснаціональної програми на 2014-2020 років, зокрема:

         «Будівництво сміттєпереробного об’єкта та полігону твердих побутових відходів в с.Дубрівка Іршавського району, Закарпатської області ( 1 етап)» ;

         «Рекультивація земельної ділянки стихійного сміттєзвалища на території села Довге, урочище Попова гірка»;

         «Берегоукріплення   р. Лисичанка у с. Лисичево Іршавського району (4 етап)»

         «Будівництво берегоукріплення  на р. Ільничанка,  с. Ільниця, Іршавського району Закарпатської області»;

         «Берегоукріплення лівого берега р.Боржава в с.Кушниця в районі розмиву газопроводу (коректура)».

 

                                                                   

 

 Начальник відділу економічного

  розвитку і торгівлі райдержадміністрації                       Н.М.Ковач