Засідала координаційна рада у справах дітей

2 роки ago admin 0

Відбулося чергове засідання координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Петіка. Учасники зібрання розглянули три важливі питання: дотримання чинного трудового законодавства під час працевлаштування дітей на підприємствах, установах та організаціях; стан дотримання Закону України «Про освіту» в частині охоплення навчанням дітей та учнівської молоді і затвердження плану роботи координаційної ради на 2018 рік.

Ситуацію щодо надання послуг з працевлаштування службами зайнятості у краї охарактеризував директор Закарпатської обласної служби зайнятості населення Юрій Фущич. Співдоповідач з цього питання,  перший заступник начальника управління Держпраці в Закарпатській області Василь Грицик зауважив, що в період з січня по листопад поточного року фахівці Управління здійснили 233 планові та позапланові перевірки, в ході яких досліджувалося питання залучення неповнолітніх працівників до трудового процесу суб’єктів господарювання. Чотири із перевірених підприємств використовували найману працю 41 особи віком до 18 років. За наслідками перевірок порушень законодавства щодо праці неповнолітніх не виявлено. Випадків залучення осіб молодших за вісімнадцять років до важких робіт і робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці в ході перевірки не встановлено.

З другого питання доповідали представники департаменту освіти і науки. У своїх виступах вони зупинилися на змінах у чинному законодавстві. Зокрема,  розповіли про прийняті у вересні 2017 року новий закон «Про освіту» та Порядок ведення обліку дітей шкільноговіку та учнів. За результатами винесених на розгляд координаційної ради питань прийняті відповідні рішення.