Громадська рада при ГУ ДФС у Закарпатській області провела останнє засідання у теперішньому складі

1 рік ago admin 0

Сьогодні Громадська рада при ГУ ДФС у Закарпатській області провела засідання, на якому розглянула ряд важливих та актуальних для платників питань. Окрім власне членів Громадської ради, у засіданні взяли участь керівники та фахівці органів ДФС Закарпаття.

Насамперед учасники заходу дискутували над питанням, з яким до Громадської ради активно звертаються платники, та яке останнім часом активно обговорюється у державних органах, ЗМІ, соцмережах – питанням так званої «пересічки» та ввезенням до України автівок з іноземною реєстрацією.

Відтак, після дискусій, учасники засідання прийняли рішення взяти за основу Розпорядження Геннадія Москаля, в якому він пропонує митниці застосовувати рівні умови для перетину кордону резидентами та нерезидентами, і звернутися з проханням вирішити вказане питання до органів, які мають законодавчу владу в Україні.

Також одним з головних питань у порядку денному засідання ГР було питання блокування податкових накладних, зокрема, некоректної роботи системи. Таким чином, в результаті обговорень, учасники заходу вирішили звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики з проханням відмінити пункт 16 статті 201 Податкового кодексу України, щоб не створювати перешкод чи незручностей у роботі для платників. Водночас, до вирішення вказаного питання ВР України, запропонувати Мінфіну дозволити приймати остаточне рішення щодо розблокування податкових накладних органами ДФС на регіональному рівні.

Варто зазначити, що сьогоднішнє засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Закарпатській області стало останнім у теперішньому складі. Це зумовлено тим, що раз у два роки повністю оновлюється склад її членів.

Нагадаємо, що Громадська рада є площадкою для ефективної участі громадськості в управлінні державними справами у сфері державної податкової та митної політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснення громадського контролю за діяльністю Головного управління ДФС у Закарпатській області та Закарпатської митниці ДФС.

ДФС у Закарпатській області