Програму охорони навколишнього природного середовища Ужгорода на 2018-2022 роки погодили на позачерговому засіданні виконкому

3 роки ago admin 0

На позачерговому засіданні виконкому Ужгородської міської ради, яке відбулося сьогодні, 2 листопада, погодили Програму охорони навколишнього природного середовища Ужгорода на 2018-2022 роки. Її відклали на додаткове опрацювання на минулому черговому засіданні.

У Програмі зазначаються основні екологічні проблеми міста:

– забруднення атмосферного повітря стаціонарними і пересувними джерелами; – забруднення поверхневих і підземних вод;

– забруднення і засмічення навколишнього середовища побутовими відходами;

– збіднення біорізноманіття;

– недостатній рівень екологічної освіти та інформування населення.

Визначена також стратегія, як вирішувати ці проблеми. Зокрема, пропонується розробити та втілити проекти озеленення міста, створити нові зелені зони (парки, сквери тощо), передбачити у генеральному плані Ужгорода збереження і розширення зелених зон; провести реконструкцію парків культури і відпочинку «Боздоський» та «Підзамковий»; забезпечити виконання робіт з видалення порослевих дерев, чагарників та небажаної рослинності; провести розчищення русла річки Уж від наносів; паспортизацію озер, які в зоні міста; сформувати банк ілюстративних та інформаційних матеріалів з питань екологічних проблем та їх вирішення на території міста Ужгород тощо.

Як зазначалося в ході засідання, в Програмі максимально, в рамках законодавства, врахували всі доповнення, пропозиції громадських активістів та науковців-біологів.

Наступного, 2018 року, на Програму передбачається 2,5 млн. грн, загалом же протягом 5 років – понад 8 млн. грн. Згодом Програму також мають розглянути на сесії міської ради.

Інше питання, яке розглянули члени виконкому – надання та продовження дозволів на проведення робіт із порушення цілісності об’єктів благоустрою, тобто земляних робіт.

Зокрема:

– ТОВ “Турист ЛТД” погодили 5 діб для облаштування зовнішніх мереж водопостачання та каналізації багатоквартирного житлового будинку на вул. Бориса Тлехаса, б/н;

– громадянці – 5 діб для облаштування водопостачання житлового будинку за адресою вул. Станційна, 28/4;

– громадянину – 5 діб для перенесення ділянки підземного газопроводу низького тиску за межі ділянки забудови на Київській наб.;

– БК “Олтех” – 10 діб для будівництва каналізаційної мережі та реконструкції КНС для обслуговування житлових будинків на вул. Олександра Хіри, Возз’єднання та Миколи Бобяка;

– громадянину – 5 діб для облаштування автобусної зупинки на пл. Шандора Петефі, 40-42.

Також продовжили дозвіл управлінню капітального будівництва на 10 діб для реконструкції водогону на вул. Шумній. Рішенням визначено умови проведення робіт і контролю за відновленням після розриття.

1 of 5