Рятувальники взяли участь у планових антитерористичних навчаннях СБУ

1 рік ago admin 0

31 жовтня Координаційна група антитерористичного центру при Управлінні СБУ в Закарпатській області провела планове тактико-спеціальне антитерористичне навчання в Мукачеві.

У тренуваннях взяли участь підрозділи Управління ДСНС України у Закарпатській області, Національної поліції, Нацгвардія, Мукачівський прикордонний загін, підрозділи ЗСУ, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, інші суб’єкти боротьби з тероризмом.

За легендою навчання, група умовних терористів захопила потяг із радіоактивним вантажем, взяла в заручники його охоронців, погрожуючи їхньою стратою та підривом небезпечної речовини. Під час тренувань, що відбувалися в умовах максимально наближених до реальних, було вжито заходи для забезпечення безпеки місцевих жителів та мешканців прилеглих населених пунктів, задіяно всі сили й засоби для протидії терористичній загрозі на залізничному об’єкті та попереджено її негативні наслідки.

Для ліквідації наслідків можливої терористичної загрози Управлінням ДСНС області було організовано підняття та повне розгортання Мукачівського зведеного загону, до складу якого входять підрозділи ДСНС з дислокацією в мм. Мукачево, Свалява, Іршава, Берегово, смт Воловець та Аварійно-рятувального загону спецпризначення. Загалом було залучено 102 чоловіка особового складу та 31 одиницю техніки.

Після того, як заручників було звільнено, фахівці групи піротехнічних робіт спільно з вибухотехніками поліції провели обстеження місця захоплення та прилеглу територію на предмет виявлення вибухонебезпечних предметів. Далі за роботу береться група радіаційного та хімічного захисту. Рятувальники одягають  спеціальні захисні костюми, засоби індивідуального захисту органів дихання та  захисту шкіри вирушають на розвідку ситуації. Вони створюють пост радіаційного та хімічного спостереження, позначають межі зони  забруднення місцевості та здійснюють дозиметричний контроль.

Учасники навчання відпрацювали алгоритм дій із запобігання можливим терористичним загрозам на об’єкті критичної інфраструктури, удосконалили навички з нейтралізації та знешкодження умовних терористів, звільнення заручників.

У ДСНС України у Закарпатській області